Obecny czas: 25 Cze 2018 02:13

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2008 22:43
Posty: 42
Post Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
:roll: Mam prawie 30 lat i z okresem wojny wiaze jedynie "czterech pancernych i psa" bo nawet moi rodzice niewiele wiedza na ten temat a z tego co Pan pisze wynika ze tez mi sie cos nalezy.
Czuje tu jakis podstep i juz lapie za portfel- kiedy zazada Pan kasy za zalatwienie tego odszkodowania :evil:
Na jakiej podstawie ja mam otrzymac cos od Niemcow jesli Oni nic mi narazie nie zrobili?
Prosze napisac na jakiej zasadzie Pan funkcjonuje i czy jest to legalne. :o


19 Wrz 2008 22:59
Profil

Rejestracja: 18 Wrz 2008 10:16
Posty: 15
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Panie Marku. Odpowiedź na Pana wątpliwości znajduje się w treści Art. 43. i 44. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, którą Pan jako dorosły Polak posiadający pełnię praw obywatelskich, a więc, osoba współdecydująca o losach swej Ojczyzny, powinien znać. Na tym forum, w poprzednich rozmowach, również można znaleźć wiele wskazówek, jak ważna dla Polaka jest głębsza znajomość historii słowiańskiego Narodu i Państwa Polskiego. Jeżeli Pana przodkowie doznali szkód i cierpień w wyniku niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości i nie otrzymali kiedykolwiek wypłaty pełnych cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych, to te odszkodowania należą się Panu jako spadkobiercy po wsoich przodkach oraz Panu jako osobie która doznała szkód w wyniku niewypłacenia tych odszkodowań Pańskim przodkom. Nie dziwię się, że obawia się Pan podstępu - po 64 latach ciemiężęnia, oszukiwania i ogłupiania Polaków (od 1945 roku do chwili obecnej - 2008 rok) taka postawa jest u każdego Polaka naturalnym, pożądanym i właściwym odruchem. Uzyskać to odszkodwanie każdy ma prawo a nawet obowiązek sam dla siebie bez czyjejkolwiek pomocy. Prawnie problem ten jest rozwiązany - istnieje natomiast bardzo poważna, pozaprawna a tak naprawdę bezprawna i wręcz przestępcza bariera polityczna, którą Polacy muszą najpierw przełamać. Wówczas należne Polakom odszkodowania będą poprostu rozdawane przez wybrane w wyborach władze Rzeczypospolitej Polskiej. Aby to mogło się stać, Polacy jako wyborcy i obywatele, jako właściciele swojej Ojczyzny muszą się zorganizować i zacząć sami rządzić swoją Ojczyzną. Wtedy nie będzie Pan musiał trzymać się za pustawy zapewne portfel, tylko będzie Pan biegał po worki na zebranie należnych Panu odszkodowań - w przypadku, gdyby chciał Pan trzymać je w tak zwanej skarpecie, czy pod materacem. Jeżeli Niemcy nic nie zrobili Pana przodkom to rzeczywiście nie ma Pan podstawy do żądania odszkodowań, o których tutaj mowa. Jeżeli jednak wyrządzili krzywdę Pana przodkom i nie zrekompensowali jej odszkodowaniami to nie tylko oni ale i Pan jest ofiarą niemieckich zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, których ściganie nie ulega przedawnieniu na mocy powszechnie obowiązującegoprawa międzynarodowego, odzwierciedlonego w treści Art. 43. Konstytucji RP. Proszę dokładnie zapoznać się ze stroną www.suwerennosc.com, której zawartość da Panu odpowiedź odnośnie legalności i zasad funkcjonowania. Dziękuję za Pana udział w tym forum i proszę kontynuować swoje zaciekawienie odszkodowaniami. Z powżaniem. S. Bastowski.


19 Wrz 2008 23:59
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2008 22:43
Posty: 42
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
:roll: Jesli jest to mozliwe to prosze na moj adres email (ten na ktory sie zalogowalem) podac numer telefonu na ktory moge do Pana zadzwonic.
Mam kilka pytan ktorych nie chce stawiac na publicznym forum. ;)
Faktycznie trudno jest zyc bez obaw w dzisiejszej Polsce, sam jestem przykladem jak latwo mozna oszukac Polaka.
W zeszlym roku zlozylem aplikacje o prace w jednej z "Holenderskich?" firm werbujacych Polakow do pracy na zachodzie bo samodzielnie niczego konkretnego nie moglem znalezc a zbieranie sliwek w Austrji mnie nie rajcuje.
Po rejstracji i wplaceniu 150 euro przyslano mi oferte pracy jako dozorca w Hotelu w Irlandji, warunkiem bylo wplacenie depozytu 1000 euro i dotarcie na miejsce.
Nie mialem depozytu ani pieniedzy na dojazd do Irlandji i to uratowalo mnie od wpadki , poniewaz po kilku miesiacach firma przepadla bez wiesci razem z moimi 150 euro.
Moj znajomy mial mniej szczescia i teraz na wlasna reke wluczy sie gdzies po Francjii bo wstydzi sie wrocic do Polski po tym jak sie okazalo ze warsztat samochodowy w ktorym niby mial byc zatrudniony poprostu nie istnieje.
Mysle ze takich przypadkow jest o wiele wiecej i warto temu tematowi poswiecic osobne forum. :roll:
Jesli faktycznie cos mi sie od Niemcow nalezy to osobiscie nie potrzebuje duzo , wystarczy 20 tys. zlotych na start, potem sobie juz poradze. ;)


20 Wrz 2008 07:30
Profil

Rejestracja: 18 Wrz 2008 10:16
Posty: 15
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Panie Marku. To forum jest pomyślane jako środek jawnej wymiany wiedzy i poglądów pomędzy Polakami w dokładnie określonym zakresie. Przechodzenie na osobiste kontakty telefoniczne nie dawałoby innym Polakom możliwości 'poznania prawdy, która nas wyzwoli' - jak to pisze w ewangelii św. Jana. Proszę tak opracować Pańskie problemy, aby nadawały się do poruszania na forum publicznym i wówczas wszyscy skorzystamy z Pańskich doświadczeń. Jak wynika z tego co Pan napisał, udało się Panu poznać gorzką prawdę i prawda ta wyzwoliła Pana z błędnych przekonanń, a także z kwoty 150 euro. Miał Pan szczęście,że kosztowało to Pana tylko tyle - wiemy, że inni Polacy zapłacili życiem za zbyt pochopne pojmowanie Zachodu. Czy faktycznie Panu się coś należy, powinien Pan wiedzieć już z tego co jest dostępne dotychczas na tym forum, gdy porówna Pan uzyskaną zeń wiedzę z opowiadaniami swoich rodziców i dalszych przodków oraz z posiadanymi przez nich dokumentami z czasu drugiej wojny światowej. Jeżeli zadowala Pana tylko 20 000 złotych, to może Pan samodzielnie podjąć starania o zwrot bezprawnie pobranej części podatku od towarów i usług określanego skrótem VAT - tego, który Pan dotąd być może zapłacił, lub zapłacili Pańscy bliscy. Jeżeli ciekawi Pana jak można podjąć działania w tym zakresie, to proszę dać znać na tym forum. Z poważaniem. S. Bastowski.


20 Wrz 2008 16:27
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2008 22:43
Posty: 42
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
:shock: Co wspolnego z odszkodowaniami ma podtek VAT?
Chyba cos Pan przegina Panie Staszku :roll:


20 Wrz 2008 19:29
Profil

Rejestracja: 18 Wrz 2008 10:16
Posty: 15
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Panie Marku. Sprawa podatku od towarów i usług określanego skrótem VAT też wiąże się z odszkodowaniami dla Polaków, ale nie są to odszkodowania wojenne. Pobieranie kilkakrotnie wiecej tego podatku niż powinno być pobierane jest przestępstwem i zgodnie z powszechnie obowiązującym międzynarodowym prawem o restutucji, w tym przypadku oprócz zwrotu bezprawnie pobranej własności, należy się odszkodowanie za doznaną szkodę oraz pokrycie kosztów związanych z uczynieniem danrej osoby ofiarą przestępstwa. W swoich wypowiedziach wykazał Pan, że zagadnienie cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych sięgające około 70 lat wstecz, jest dla Pana nieco trudne do zrozumienia, a do tego ograniczył Pan niezmiernie swoje roszczenia odszkodowawcze - do 20 000 złotych. Sprawy jakichkolwiek odszkodowań są do siebie bardzo podobne, a odszkodowania wojenne, o których mowa na tym forum różnią się od odszkodowań zwykłych tym, że ograniczenia dotyczące zwykłych odszkodowań nie obowiązują przy odszkodowaniach dotyczących zbrodni wojennych, na przykład przedawnienie. Dlatego podjęcie sprawy VAT mogłoby Panu pozwolić lepiej zrozumieć sprawę odszkodowań wojennych, a co za tym idzie, pozwoliłoby Panu skuteczniej uczestnczyć w przełąmywaniu bariery politycznej uniemożliwiającej uzyskanie przez Polaków wypłaty cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych, oraz dodatkowo skutkować uzyskaniem wspomnianej przez Pana kwoty pieniędzy. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Z poważaniem. S. Bastowski.


20 Wrz 2008 21:15
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Ja mam pytania do mecenasa S.Bastowskiego w sprawie niemieckich odszkodowan wojennych:
1. Czy odszkodowania przysluguja moim dziadkom i babciom, ktorzy przezyli I i II wojne swiatowa, ale juz pomarli ?
2. Czy moi rodzice urodzeni przed II ws maja prawo do otrzymania odszkodowania za swoich rodzicow (czyli moich dziadkow i babcie), a zarazem do otrzymania takich odszkodowan za siebie ?
3. Czy dzieciom wykonujacym prace niewolnicza w czasie okupacji niemieckiej okresu II ws tez przyszluguja te same odszkodowania czy sa to oddzielne przypadki i takie odszkodowanie jest inaczej naliczane ?
4. Jaka suma odszkodowan przysluguje kazdemu z powyzej wymienionych osob ?
5. Czy panstwo niemieckie jest nadal zobowiazane po Traktacie Versalskim (1919r) do wyplacenia odszkodowan Polsce i Polakom za okres I wojny swiatowej ? A jesli tak, to jakie sa kryteria na otrzymanie odszkodowan ?
C.


07 Sty 2009 19:01
Profil

Rejestracja: 18 Wrz 2008 10:16
Posty: 15
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Odpowiedzi dla 401autobahn:

1. Czy odszkodowania przysluguja moim dziadkom i babciom, ktorzy przezyli I i II wojne swiatowa, ale juz pomarli ?

Zagadnienie cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych (nie mylić z reparacjami wojennymi) zostało uściślone w odnośnych postanowieniach Traktatu Wersalskiego (kończącego I wojnę światową 1914-1918) i rozbudowane w Umowie Poczdamskiej (kończącej II wojnę światową 1939-1945) na podstawie Traktatu Wersalskiego. Im dalej od czasu popełnienia zbrodni, tym trudniejsza jest droga do uzyskania jakichkolwiek odszkodowań wojennych (w tym indywidualnych), ale z pewnością nie jest prawnie zamknięta. Pańskim dziadkom i babciom, którzy przeżyli I i II wojnę światową, ale już pomarli, przysługują cywilno-prawne (indywidualne) odszkodowania wojenne, jeżeli wskutek wojny doznali szkód i cierpień związanych z wojną. Nie ma przedawnienia dla zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości (ONZ - Komisja Praw Człowieka - lata 1960te) w odniesieniu do tego rodzaju zbrodni z okresu II wojny światowej. Odnośnie I wojny światowej jest podobnie - uzyskany tytuł prawny do odszkodowań jest dziedziczony. Działania polityczne, a nie wymagania prawne sprawiają, że z egzekucją należnych odszkodowań są tak ogromne kłopty. Tak jest od początku świata, a dobrym tego przykładem są procesy Władysława Niezłomnego oraz jego syna Kazimierza Wielkiego przeciwko Krzyżakom, dokładnie opisane przez Pawła Włodkowica z Brudzewa. Krzyżacy dotąd nie zapłacili Polakom zasądzonych przez dwa sądy papieskie odszkodowań, chociaż Zakon ten istnieje po dziś dzień i podlega jak wówcza bezpośrednio papieżowi,

2. Czy moi rodzice urodzeni przed II ws maja prawo do otrzymania odszkodowania za swoich rodzicow (czyli moich dziadkow i babcie), a zarazem do otrzymania takich odszkodowan za siebie ?

Pańscy rodzice urodzeni przed II wojną światową mają prawo do otrzymania cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych za szkody i cierpienia ich rodziców doznane w wyniku działań wojennych oraz zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, a zarazem mają prawo do otrzymania takich odszkodowań za siebie, jeżeli są ofiarami wojny, to jest, doznali szkód i cieprień w wyniku działań wojennych oraz w wyniku zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości. Tytuł prawny do takich odszkodowań uzyskany przez rodziców Pańskich rodziców jest dziedziczony. Nie wypłacenie należnych odszkodowań powoduje szkody i cieprienia następcom prawnym ofiar wojny i z tego powdu następcy prawni uzyskują prawo rozczenia osobnych odszkodowań z tego wynikłych.

3. Czy dzieciom wykonujacym prace niewolnicza w czasie okupacji niemieckiej okresu II ws tez przyszluguja te same odszkodowania czy sa to oddzielne przypadki i takie odszkodowanie jest inaczej naliczane ?

Dzieciom wykonującym prace niewolnicze/przymusowe (słowa: niewolnicze i przymusowe znaczą to samo) w czasie okupacji niemieckiej okresu II wojny światowej przysługują te same odszkodowania w odniesieniu do wspólnego określenia: 'zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości', ale nie te same co do ilości należnych pieniędzy. Każda szkoda jest inna, ale gdyby chciano indywidualnie to wszystko badać, oceniać i wypłacać to trwałoby to dłużej niż do końca świata. Dlatego tworzy się osobne grupy osób poszkodowanych (ofiar wojny) i wyznacza ryczałtowo należności odszkodowawcze - jest to od dwana ustalone w odniesieniu do ofiar II wojny światowej.

4. Jaka suma odszkodowan przysluguje kazdemu z powyzej wymienionych osob ?

Aby bezbłędnie ustalić przynależnośc poszczególnych ofiar wojny do poszczególnych grup ryczałtowych, potrzeba więcej wiedzieć o szkodach i cierpieniach doznanych przez osoby, o których mowa. Często jest tak, że tej samej osobie należą się odszkodowania z tytułu przynależności do kilku grup ryczałtowych. Przykład: praca niewolnicza/przymusowa (osobna grupa), zachorowanie na gruźlicę w wyniku tej pracy (osobna grupa) - przysługują dwa ryczałty odszkodowań.

5. Czy panstwo niemieckie jest nadal zobowiazane po Traktacie Versalskim (1919r) do wyplacenia odszkodowan Polsce i Polakom za okres I wojny swiatowej ? A jesli tak, to jakie sa kryteria na otrzymanie odszkodowan ?

W zakresie cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych, nie tylko państwo niemieckie jako osobowość prawna, jest nadal zobowiązane do wypłacenia odszkodowań i nie tylko Polakom, za okres I wojny światowej oraz za okres II wojny światowej. W przypadku tych odszkodowań, wszystkie odpowiedzialne osoby fizyczne i prawne tego państwa (które ponosi odpowiedzialność za wyrządzenie szkód i cierpień) z tym państwem włącznie, są zobowiązane do wypłacenia tego rodzaju odszkodowań. Odnośnie odszkodowań należnych Polsce, to dotyczy to reparacji wojennych, a nie cywilno-prawnych (indywidualnych) odszkodowań wojennych. Kryteria są bardzo podobne do tych stosowanych w odniesieniu do szkód i cieprień wyrządzonych podczas II wojny światowej - ze względu na podstawy prawne wypracowane właśnie w Traktacie Wersalskim (kończącym I wojnę światową).
S. Bastowski


08 Sty 2009 17:59
Profil

Rejestracja: 02 Lut 2009 19:27
Posty: 107
Post Re: Czy Polak urodzony dlugo po wojnie ma prawo do odszkodowan?
Drogi Stanislawie B.

Znamy się od dawna. Uczyles mnie rozumu, za co Ci bardzo dziekuje i nie jest to zaden przytyk, tylko fakt.
Skorzystalem z Twoich wykladow i jak mi się - moze tylko wydaje - MAM EFEKTY, ktorym jest promocja nowego ustroju pod nazwą WSPOLNOTA FINANSOWA. Nie jest to jednak tematem moich wypocin.

Chce tu stwierdzic, ze Bank Slowianskich Ofiar Wojny, nigdy nie zacznie wyplacac odszkodowan podczas tej lichwiarskiej ekonomi, praktykowanej przez zbojcow, czyli spiskowcow.

Wszystko sie zmieni, jesli odbierzemy "bankierom" te zabawki.!!!

Odpisz mi na <husarz33@wp.pl> bym mogl sie odniesc do TWEGO zdania w przedmiotowej sprawie.


13 Lut 2009 13:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.