Obecny czas: 01 Lis 2014 00:39

Regulamin forum

W związku z 20 rocznicą Narodowego forum, możecie Państwo po rejestracji i zalogowaniu wyrazić własną opinię na temat obecnej sytuacji na świecie.
Obowiązuje auto cenzura z eliminacją haseł rasistowskich, wulgaryzmów tj. np. Żyd i nawoływania do przemocy.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Kto drukuje pieniądze ? 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Post Kto drukuje pieniądze ?
Temat podjęty przez Panią Kasię .
Można pisać po zalogowaniu się na tym forum.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dzień dobry,

z góry przepraszam za błędy jaki wystąpią w treści ale od dawna nie piszę w języku polskim.

Chciałabym sie dowiedzieć (nie znajdując odpowiednich wiadomości sul Forum) kto w Polsce emituje pieniądze i w jaki sposób? Wien, ze emisją pieniądza zajmuje si Bank Narodowy Polski (Bank Centralny)

Cytuj:
Do rozporzadzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 pazdziernika 1927r.
" o planie stabilizacyjnym i zaciagnieciu pozyczki zagranicznej " dolaczona zostala nastepujaca deklaracja rzadu:" Rząd oświadcza , że zgodnie z rozporzadzeniem z dnia 26 pazdziernika 1926 r. zrzekl sie prawa emisji biletów bankowych i że nie bedzie ich wiecej emitowal.Bank Polski bedzie jedyna instytucja emisyjna.
Na mocy obecnego statusu Bank Polski jako spółka akcyjna jest całkowicie niezalezny od rzadu. Rzad nie jest upowazniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisji biletow na pozyczki dla rzadu z wyjatkiem tych, ktore sie mieszczą wyraznie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku" str.26
Jerzy Zdziechowski - Skarb i pieniadz 1918- 1939

niestety nie jestem w stanie odnalesc tego dokumentu. W jaki sposób jest ta emisja zapisywana w bilansie PBN? czy banki komercyjne działają na zasadzie rezerwy ułamkowej? czy Polska podlega ustaleniom Basilea II e Basilea III ? czy naród polski musi pożyczać pieniądze poprzez emisje dłużnych papierów wartościowych?

z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi.

katarzyna colagrossi

13 Lut 2012 17:06

Post Re: Kto drukuje pieniądze ?
Celem moich pytań jest ustalenie czy Polska jest Państwem Suwerennym. Co jet niemożliwe jeśli nie posiada suwerenności monetarnej.

13 Lut 2012 17:52

ze strony NBP

Ustawa o Narodowym Banku Polskim

Cytuj:
Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim z dnia 29 sierpnia 1997 r., Narodowemu Bankowi Polskiemu przysługuje wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Znakami pieniężnymi emitowanymi przez NBP są banknoty i monety.

Narodowy Bank Polski emituje dwa rodzaje monet. Pierwsza to monety powszechnego obiegu bite w wysokich nakładach, funkcjonujące w obrocie gotówkowym, których wartość określa nominał. Do tej grupy należą również obiegowe monety okolicznościowe o nominale 2 zł, wykonane ze stopu Nordic Gold. Druga grupa to monety kolekcjonerskie, bite w niskich nakładach, przeznaczone głównie dla krajowych i zagranicznych numizmatyków.

Działalność Narodowego Banku Polskiego

Cytuj:
Działalność Narodowego Banku Polskiego

Narodowy Bank Polski (NBP) jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Wymienione akty prawne gwarantują niezależność NBP od innych organów państwa.

NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.

Organami Narodowego Banku Polskiego są: prezes NBP, Rada Polityki Pieniężnej oraz zarząd NBP.

Podstawowym zadaniem NBP jest utrzymanie stabilnego poziomu cen. Zgodnie z opracowaną przez Radę Polityki Pieniężnej Strategią Polityki Pieniężnej po 2003 roku, celem NBP jest ustabilizowanie inflacji na poziomie 2,5 proc. z dopuszczalnym przedziałem wahań +/- 1 punkt procentowy.

Organy Narodowego Banku Polskiego

Cytuj:
Organy Narodowego Banku Polskiego

Organami Narodowego Banku Polskiego są: prezes NBP, Rada Polityki Pieniężnej oraz zarząd NBP.

Prezes NBP jest powoływany przez Sejm na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na 6-letnią kadencję. Jest on przewodniczącym Rady Polityki Pieniężnej i zarządu NBP.

W skład Rady Polityki Pieniężnej wchodzi prezes NBP jako przewodniczący i dziewięciu członków, powoływanych po trzech przez Prezydenta, Sejm i Senat.

Zadaniem Rady Polityki Pieniężnej jest coroczne ustalanie założeń polityki pieniężnej oraz podstawowych zasad jej realizacji. Rada ustala wysokość podstawowych stóp procentowych, określa zasady operacji otwartego rynku oraz ustala zasady i tryb naliczania i utrzymywania rezerwy obowiązkowej. Zatwierdza plan finansowy banku centralnego oraz sprawozdanie z działalności NBP.

Zarząd Narodowego Banku Polskiego kieruje jego działalnością. Podstawowym zadaniem zarządu NBP jest realizacja uchwał Rady Polityki Pieniężnej, uchwalanie i realizowanie planu działalności NBP oraz wykonywanie zatwierdzonego przez Radę planu finansowego, a także realizacja zadań z zakresu polityki kursowej i systemu płatniczego.

tu by byla odpowiedz ma pierwsza czesc pierwszego pytania...

sadze, ze odpowiedzi na niektore z pytan mozna znalesc tutaj.

Ustawa o NBP

Prawo Bankowe

zostaja bez odpowiedzi : W jaki sposób jest ta emisja zapisywana w bilansie PBN? czy banki komercyjne działają na zasadzie rezerwy ułamkowej? czy Polska podlega ustaleniom Basilea II e Basilea III ? czy naród polski musi pożyczać pieniądze poprzez emisje dłużnych papierów wartościowych?

15 Lut 2012 20:31

Droga Pani Katarzyno,

Widać, że dawno nie była Pani w Polsce, a raczej w zniewolonym i rozszabrowanym baraku Unii Jewropejskiej, w jaki Polskę przerobiono.
Pyta Pani o "suwerenność" Polski.
Nad konstytucją Polski góruje Traktat Lizboński.
Tzw. rząd realizuje politykę Brukseli - a ta ustalana jest na zlotach grupy Bilderberga i w Tel Awiwie.
Tzw. prezydent to tytularna marionetka Rzydopospolitej.
Niedobitki armii podlegają pod zbrodnicze NATO.
Tzw. sejm, to przedstawiciele agenturalnych anty-polskich partii z PO-PiSem na czele. Obie te agentury uzgadniały wspólną politykę w fundacji żydowskiego globalisty i "filantropa" Sorosa.
Kultura, oświata, administracja - wszystko w Polsce opanowane jest przez pełniących obowiązki Polaków koczowników spod Synaju.

Szkoda Pani czasu na czytanie oficjalnych dokumentów dot. tzw. Narodowego Banku Polskiego.
Papier jest cierpliwy, a to co na nim pisze to tylko dla pozorów - aby wyglądało fajnie.
"Narodowy" w nazwie banku oznacza, że jest ten bank własnością przedstawicieli "narodu wybranego". Tego od Rothschildów i Rockenfellerów. Jedynie zgadza się w nazwie NBP słowo "Bank". Bo jest to bank - kontrolowany przez agentów Rothschilda. A słowo "Polski" oznacza tylko miejsce lokalizacji tego żydowskiego banku na ziemiach zamieszkałych przez Polaków. Ale w rzeczywistości taki jest ten bank "Polski", jak ja jestem Chńczykiem.

Niech Pani nie zapomina, że prezesem NBP jest agent rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej M. Belka. Wcześniej był on szefem europejskiej sekcji żydowskiego MFW. A w zarządzie i w Radzie Polityki Pieniężnej nie znajdzie Pani ani jednego Polaka. Tam pierwsze skrzypce od lat gra żydowski szabrownik, Aaron Bucholtz, vel Leszek Balcerowicz. To on jego "planem" ograbił Polaków z oszczędności.
Emisja pieniądza w Polsce jest identyczna jak w USA. A NBP to po prostu "polski" FED. Pieniądz emitowany jest jako dług (money as dept).
Naród polski nie może pożyczać pieniądze poprzez emisje dłużnych papierów wartościowych, bo narodem polskim rządzi żydowstwo. I to ono wpędza nas w długi, nie pytając Polaków o zdanie.

Pozdrawiam

22 Lut 2012 02:55
Administrator
Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=Irf1frcp ... re=related

25 Lut 2012 10:34

Panie Opolczylu,

to co pan napisał ja podejrzewałam ale nie mam wystarczająco informacji by to potwierdzić (i nie chodzi mi o żaden spisek, wszystko co mi bylo potrzebne do ustalenia emisji we Włoszech znalazłam na oficjalnych stronach banków centralnych i administracji publicznej)...

W tej chwili zamieszkuje we Włoszech w których Banca d'Italia (Bd'I - bank centralny) tylko imieniem nawołuje do państwa w jakim operuje. 95% akcjonariuszy to banki prywatne, które ona zarazem kontroluje... Prezydent Bd'I jest wybierany przez prezydenta republiki po wcześniejszej "naradzie" z radą nadzorczą Bd'I. Sądziłam, ze w Polsce, nie mając jeszcze Euro, emisja monety działa w inny sposób niż tutaj. Również konstytucja Włoska to kawałek popisanego papieru po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego.

opolczyk napisał(a):
Naród polski nie może pożyczać pieniądze poprzez emisje dłużnych papierów wartościowych, bo narodem polskim rządzi żydowstwo. I to ono wpędza nas w długi, nie pytając Polaków o zdanie.

to zagadnienie postaram się wyjaśnić lepiej w następnym poscie. Jeśli Państwo nie może emitować monety, pożycza ją. Nie ma innego wyboru.

Pozdrawiam.

ps. ładne video Panie Edvardzie, poprawne, brakuje tylko jednej rzeczy. Dlaczego Państwa musza pożyczać monetę jeśli ona jest tylko narzędziem, który mierzy bogactwo realne, którym są dobra i usługi stwarzane poprzez Nasza prace?

27 Kwi 2012 17:49
Administrator
Awatar użytkownika

15 Lip 2012 09:04
Administrator
Awatar użytkownika

16 Lip 2012 19:19

dobry wieczór,

przepraszam za moja "nieaktywność" ale tutaj ostatnio nie jest wesoło i nie mam praktycznie czasu. Jednakże mamy na naszym forum niektóre artykuły i inne materiały informujące przetłumaczone na język angielski.. Chcialabym zwrocic szczegolna uwage na ksiazke "The utopian country" - Giacinto Auriti.

co do video, może jakiś komentarz by się przydał panie Edwardzie, ja tu po polsku kaleczę... może lepiej bym zrozumiała z jakimś wprowadzeniem :)

07 Wrz 2012 20:53
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość