Obecny czas: 26 Kwi 2018 15:08


Regulamin forum


Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 POLONICA.NET 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post POLONICA.NET
W zwiazku z zawieszeniem strony POLONICA.NET przez sily zla i klamstwa, ktora byla kopalnia materialow historycznych, niezbednych do poznania prawdziwej historii Polski, postaram sie zamieszczac usuniety material ze strony POLONICA na stronie SUWERENNOSC.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dopisane przez Edward Maciejczyk
Panie Autobahn, to co myslimy nie zawsze musi byc przelane na forum publiczne ;)
Scierwo parchate przebrane za Polakow , sledzi nasze forum i w przypadku gdy znajdzie punkt zaczepienia w tzw. "imieniu prawa" zostaniemy zlikwidowani ku uciesze Zydow i zdebilalych eurokundli.
Dzisiaj podczas spotkan z eurocymbalami , mam problemy komunikacyjne ze wzgledu na panujacy powszechnie syndrom barana ograniczajacy sie jedynie do sluchania pastucha, jedzenia i srania.
Wszystko co sie gryzie z informacyjnym belkotem w TVN lub Polsrad, jest odrzucane i krytykowane jako "chory antysemityzm" poniewaz ludzie stracili przyczepnosc do ziemi i lewituja w wirtualnym swiecie koszernych mediow.
Mowimy prawde i tylko prawde, a cholota powtarza za Sanhedrynem (media) "Na krzyz!!!" bo czeka na kosc (srebrniki) od pejsatego pana i ma nadzieje ze Zyd pozwoli polizac koszerna dupe dla "odpuszczenia grzechow"
Morderstwo Europy od czasu Rewolucji Francuskiej osiaga apogeum i obecnie widac golym okiem panoszacy sie kundlizm z wymieszanym motlochem trudnym do rozpoznania genetycznego.
Na szczescie Duch Narodowy jest niesmiertelny i nawet sladowa obecnosc genow Bialego Czlowieka moze uwolnic Bialego Ducha dziedziczonego po przodkach.
Rok 2010 jest ostatnim rokiem przed ukonstytuowaniem sie Eurokolchozu, potem juz nikt nic nie bedzie w stanie powiedziec, bo zydowskie bandy zawodowych mordercow, wspomagane polskimi kundlami, zniszcza w zarodku ruch oporu tak jak czynia to obecnie w okupowanej Palestynie.
Nastepnym celem Zydow jest Bialorus a potem juz tylko Rosja i spelni sie wola Lucyfera Jahwe ktory chce byc jedynym "bogiem".
Spelnia sie slowa ktore przekazala Lusia Oginska http://www.zmartwychwstanie.com/zmartwychwstanie.html
" Dzieci przeklinac was beda , a Wnuki beda pluc na groby wasze"
Mam pelna swiadomosc ze ten rok jest ostatnim rokiem forum http://www.suwerennosc.com poniewaz jest obecnie prowadzone sledztwo ws. "antysemitow" i "terrorystow" redagujacych forum Suwerennosc.
Wprowadzane przez Euroswinie (Brukselskie Odynce) przepisy "antyspamowe" , jeszcze w tym roku zlikwiduja wszystkie Narodowe portale internetowe.
Pozostana jedynie te strony internetowe, ktore sa prowadzone przez politycznie poprawnych kundli dyspozycyjnych wobec Unii Europejskiej i pospolitych przyglupow pelniacych role "pozytecznych idiotow" (haslo wymyslone przez Lenina ktory instrumentalnie wykorzystal lokalnych prymitywow do likwidacji Bialej Inteligencji)
Nie mozna dopuscic do tego ze azjatycka (Semicka) szumowina zniszczy Europe i dzielo Boga.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Przestrogi dla Polski"
Stanisław Staszic

Żydzi

Gdziekolwiek stan rolniczy i stan miejski powstał, tam najpierwsi z wszystkich próżniaków żydzi zniszczeli. Żydzi są pijawkami rolnika, z nich żaden nie przykłada się do powiększania urodzajów krajowych, ani, prócz małej liczby rzemieślników, ten ród ludzi nie dopomaga do odnowy i do kształtowania tychże urodzaj ów.

Wszyscy tylko z innych stanów pracowitych żyją. Ich konsumpcja w Polsce taki skutek dla kraju przynosi, jakim stałby się ten, gdyby to zboże, sukno i płótno, które żydzi wypotrzebują, robactwo zepsuło albo ogień spalił.

Żydzi są naszego kraju letnią i zimową szarańczą. Te obadwa stworzeń gatunki przyśpieszają bieg pieniędzy, łatwią bogactw odmianę, ubożą ludzi pracowitych, najżyźniejsze pola niszczą, wsie napełniają nędzą, a powietrze zarażają zgnilizną.

Żydostwo nasze wsie uboży a nasze miasta smrodem napycha. Chociaż w Polsce odbierze stan rolniczy sprawiedliwość, a stan miejski bezpieczeństwo i wolność, przecież z trudnością rolnictwo i miasta powstawać będą, dopokąd w ręku żydów szynk trunków zostanie, dopokąd żydzi w miastach będą czynić stan oddzielny, od urzędu miasta niezawisły, ale swój osobny urząd i swoich własnych sędziów mający, czyli w jednym mieście drugie miasto czyniący, tak długo nasz chłop z swojej nędzy z trudnością dźwigać się będzie i od nałogu pijaństwa nie odswoi się, jak długo ród żydowski przez swoją religię, przez wychowanie do oszukiwania sposobiący się, będzie władać tą trucizną, przez którą, gdy zechce, może kilku milionom ludzi bezkarnie głowę zawracać, a na kilka godzin przytomność m odebrawszy, rozrządzać majątkiem polskiego rolnika, jak mu się podoba.

Żydzi, ostateczny motłoch, omaniony swojej religii licznymi i do samych zmysłów przystosowanymi obrządkami, które tak są mocne w człowieku, więcej do nabierania zwyczajów niżeli do myślenia skłonnym, noszą dotychczas ducha próżnowania i tułactwa pierwszych swoich ojców, pasterzy.

Równie zakon żydowski, jak niegdyś zakon naszych templarzów, krzyżaków etc, etc, w żadnym czasie pracować nie chciał, tylko pielgrzymować, włóczyć się, modlić i cudze ziemie łupić. Ustawa zakonu żydowskiego nie sposobi ludzi do wielkiej, a dzisiaj towarzystwom potrzebnej pracy, dlatego między narodem pracowitym nigdzie ród żydowski utrzymać się nie może.

Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, tylko tam żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą.

W wszystkich feudalnych rządach żydowskie gniazdo bywało, tam się między panem i między poddanymi żydzi pośrzednikami czynili. Było to dogodne i z sprawiedliwością szlachcica stosowne narzędzie do jego łakomstwa, które religia wstrzymywała od zdzierstw oczywistych. Czego pan swoim poddanym bez odrazy sumnienia wydrzeć nie mógł, to im przez oszukanie żydowskie z spokojnością tegoż sumienia wydzierał. Powtarza ustawicznie każdy szlachcic, że chłop polski jest nadto głupi, niepracowity, leniwy, dlatego nie można mu dawać sprawiedliwości ani wolności. A nie czuje albo czuć tego żaden szlachcic nie chce, że to on sam tego przyczyną; że chłop polski jest takim samym człowiekiem, jakim jest chłop niemiecki, chłop o granicę w Szląsku, w Prusach, w Saksonii.

Czemuż tamten jest oświecony, pracowity i krajowi użyteczny? Nie jest to chłopa polskiego natury przyczyna, ale nierząd panującej w Polsce szlachty. Nie odmieni się nasz chłop w Polsce, dopokąd nie odmieni się szlachta. Wyrzeka szlachcic, że chłop polski straszny pijak, a każdy szlachcic w swojej wsi, w swoim miasteczku po pięć, po sześć karczem wystawia, właśnie gdyby jakie sidła na złowienie owego chłopa. W tych karczmach osadza, dobiera najbieglejszych żydów, którzy by mu jak najwięcej zapłacili, to jest, którzy by umieli jak najsztuczniej zwodzić i rozpajać chłopów. Niebaczny dziedzicu!

Nie na pijaństwie, nie na ubożeniu poddanego zasadzaj powiększenie twoich dochodów. Bo to oszukanie, to obdarcie chłopa z ostatniego grosza przez Żydów narusza jego gospodarstwo; tak zamiast bogacenia, kraj niszczy i twój upadek gotuje. Każdy zloty, którym żyd twoją propinacją podwyższa, jest ten złoty, którym cię uboży. Tak jest. Prócz nierządnej naszego rolnika niewoli, żydzi są drugą wielką jego niepracowitości, głupstwa, pijaństwa i nędzy przyczyną. Tylko sami chłopi muszą odziewać i żywić kilkakroć sto tysięcy żydowstwa.

Ten brzydki ród, ostatnią zgębę chleba wyłudziwszy chłopu kradnie go z pieniędzy, pozbawia go z wszelkiego przemysłu, z zdrowia i z samego rozumu.

Żydzi, kiedy ich w Egipcie rząd do pracy przymuszał, uciekli i kraj okradli, woląc się bezczynnym włóczęgą tułać po dzikich puszczach. Ten lud ma obyczajność, sposób życia i moralność z moralnością naszej religii niezgodną. Czyta on w swoich księgach, iż za krzywdy od ludzi innej religii poniesione, pożyczywszy od nich różnych sprzętów i sreber, można te zabrać i uciec. Przeciwnie nasza religia: w każdym przypadku kradzieży i oszukania zakazuje. Ona naucza, iż nigdy krzywdy sobie samemu nadgradzać nie jest wolno.

Więc żyd z swoją moralnością zawsze będzie niebezpiecznym i fałszywym, a przy każdym oszukaniu łatwo zaspokoi sumnienie przezwaniem kradzieży swoich krzywd nadgrodą. Rolnik w Polsce, w kraju północnym, potrzebuje w pewnej mierze trunków gorących. Wszystkie trunki, a osobliwie gorzałka, która jest Polsce naturalną, ma tę straszną własność, iż na kilka godzin pozbawia człowieka z rozumu, z przytomności i z pamięci.

Żydom oddawać szafunek tak strasznego w swoich skutkach trunku jest powierzać majątek naszego rolnika ludziom bez wiary, na chrześcijan zawziętym, i podawać tymże w ręce narzędzie, z którym mogą bezkarnie używać majątku rolnika.

Zna dobrze żydowstwo, jak zyskowną dla nich być może własność trunku takiego, jak sposobowi ich myślenia arcydogodna, przeto nigdy do szynkowania piwa nie garnie się chciwie, bo piwo nie odbierając człowiekowi przytomności nie łatwi do krzywdzenia go sposobów. W Polsce, kraju tak zimnym, nie można trunków gorących zakazywać, ale rozum rząd dobry wyciąga, aby żadną miarą szynk gorzałki nie był pozwolony żydom. Niechaj żydzi mają od rządu krajowego równą z każdym mieszkańcem zarobków łatwość oprócz jednego szynku trunków, który, w zamiarze polepszenia w kraju rolnictwa, najsurowiej im być zakazanym powinien w całej Polsce, po wszystkich wsiach i miastach. Z wszystkich w Polsce mieszkańców jednowładnej szlachcie podległych, największe swobody i prawa szlachta pozwala żydom.

Rolnikowi chrześcijaninowi sprawiedliwości dotychczas zapewnić nie chce, owszem, dotychczas powtarza te dzikie słowa: dopiero szlachcic niewolnikiem zostanie, gdy rolnik mieć sprawiedliwość będzie. Ale to nie obraża bynajmniej przesądów tegoż niemyślącego szlachcica, że on razem z żydem w sądzie stawać musi. Ani lutrzy, ani kalwini, ani Grecy, ani Ormianie, zgoła żaden gatunek ludzi w jakikolwiek miejscu znajdujący się, nie może mieć osobnych praw, urzędów i sędziów, tylko prawom i magistratom miasta podlegać musi.

Przeciwnie żydzi: w każdym miejscu osobne mają swoje prawa, osobny swój magistrat i sędziów. Tym nierządem stało się, że szlachta wszędzie tylko osobistym pożytkiem wiedziona, a o swojej wolności grubych przesądów pełna i nigdy tych osobistości porzucić nie dołająca, w zamiarze dobra całego kraju jedne połowę najbogatszych miast już uwięziła w jarzmie obcych despotów, a resztę napełnia żydostwem.

Tym nierządem stało się, że jeszcze nie zatracona przez nierząd reszta narodu polskiego już odmienia się znacznie w naród żydowski. Jedna część Polaków niewolą partykularną utłumiona, druga po wszystkich prawie królewszczyznach przez chciwych starostów więcej od żydów jest poniżona. Przeto nie ma w rzeczywistym narodzie polskim tego działalności przemysłu ducha, który widziemy w innych krajach. Nie ma w naszych miastach żadnej publiczności, tylko żydowska. Obojętny mieszczanin na wszystkie cudzoziemskie krzywdy i gwałty biskupom i posłom wyrządzane, gdyż nieprzezorny rząd szlachty odjął im przywiązanie do kraju.

Zapewniam, gdyby miasta równie z szlachtą radziły o kraju, gdyby na sejmie 1768 miasta były miały swoich posłów, nigdy by obcy nie byli ozuchwalili się i nigdy nie byliby potrafili bezkarnie wziąć pierwszych senatorów z pośrodka Warszawy i wywlec ich powoli i z spokojnością z kraju, musząc ich prowadzić przez tak liczne miasta. W jednej godzinie zgruchnąwszy się, kilkadziesiąt tysięcy przywiązanego do kraju ludu byłoby tych napastników na sztuki zatłukło, a tyran [Repnin] byłby wcześnie z swoją głową zmykać musiał.

Gdyby niebaczna szlachta nie była miast naszych odrzuciła od obywatelstwa pod Zygmuntem Augustem, gdyby miasta tak jak pod Kazimierzem W., pod Aleksandrem królem, były dotychczas należały do prawodawstwa, nie byłoby widzieć tych bruków ziemią zalazłych, a przy każdym dzisiaj nędznym miasteczku daleko w pole ciągnących się.

Byłyby nasze miasta wielkie, ludne, bogate, a przeto jeżeli w innych krajach dzisiaj miasta same potrafiają żołnierzy, swoich tyranów, wypędzać i gnębić, zapewne nigdy by tak ohydny podział naszego kraju nie był nastąpił, gdyż każde miasto byłoby się stało gotowym dla naszej obrony wojskiem. Niechajże więc odtąd szlachta stara się powiększyć naród Polaków a nie naród żydów.

Niechaj żydzi nie mają opiekunów w wojewodach, w podwojewodzych, w starostwach etc. Lecz niechaj żydzi, tak jak lutry. kalwini etc. w miastach mieszkając podlegają prawom, magistratom i sędziom miejskim. Starszyzny kahalnej żadnej mieć nie powinni, tylko jednego rabina od odprawienia obrządków religii.

Dwa przeto prawa względem żydów koniecznie są potrzebne, aby żydzi nie szkodzili powstaniu rolnictwa i miast wzrostowi.

Pierwsze: aby żaden żyd w całej Polsce nie mógł szynkować trunków.

Drugie: aby żydzi w miastach, równie jako innych religii mieszkańcy, podlegali zupełnie magistratowi i rządowi miasta, nie mogąc mieć żadnych osobnych urzędników ani osobnej gminy, osobnej starszyzny ani kahału.

Dalej, dla zupełniejszego wykorzenienia w nich ducha zgromadzenia i stanu należy, aby ich wychowanie było poddane Komisji Edukacyjnej, która by im wyznaczyła nauczycielów, przepisała moralność i inne książki elementarne.

Dla odstręczenia żydów od życia próżniackiego prawo ustanowi, iż żaden żyd, dopokąd albo nie chwyci się roli, albo nie wyuczy jakiego rzemiosła, żony pojąć nie może*; na koniec, ponieważ żydzi już nie mówią po hebrajsku, nie umieją mowy ojczystej, swego pierwotnego języka religijnego, ale odprawiają obrządki w zepsutym języku niemieckim, więc gdy z Niemiec wygnani zwalili się do Polski i z Polski jedynie żyją, niechże odtąd językiem polskim mówią, niech w tej mowie polskiej wychowanie biorą i w niej odprawiają swoje religijne obrządki i nauki.

*Żydzi oprócz względu od praw znajdują jeszcze do pomnażania się swojego w kraju łatwość w swojej nieczystości, w tej trwożliwości, nieużyteczności, które w tych ludziach sposobi złe wychowanie. Żydzi w miastach od żołnierza mniej doznają uciążliwości co do kwater. Z kordonów wypędzane hurmy ubóstwa żydowskiego wchodzą do Polski z spokojnością, od żołnierzy naszych nie doznają żadnej przeszkody. Lecz jeżeli się który z kordonu chłop albo mieszczanin na granicy pokaże, natychmiast nieoświecony, dobra kraju nieznający towarzysz łapie go do żołnierzy. Przestrzegam sejmujące stany, iż prawo względem przychodniów zagranicznych wcale nie jest zachowane, przez co niezmierną kraj ponosi szkodę. Na pograniczu często przebywając widzę, że przy każdym w kordonach rekrutowaniu tysiącami uciekałaby młodzież do Polski. Ale ponieważ na jej złapanie czatuje po granicach kawaleria narodowa, przeto już tak się tym lud w kordonach ostraszył, iż chociaż gwałtowne rekrutowania bywają, lęka się uciekać do Polski. Trzeba jak najsurowiej ukarać towarzystwo nieposłuszne temu tak mądremu i tak nam pożytecznemu prawu. Czemu w Polsce nie ma być posłuszny żołnierz prawu, kiedy w kordonach dzisiaj nawet podczas wojny, każdy podobnegoż prawa jak najściślej słucha i idący lud z Polski napastowanym od nikogo nie bywa? (Przyp. aut.)


21 Sie 2010 22:34
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
ZASADY TALMUDYZMU
Ksiadz prof.August Rohling
Wydanie trzecie, Lwow 1883r z dodatkiem memorialu ksiedza dr S.Staszica z 1818r.

Ksiazka jest dostepna na internecie w j.polskim pod adresem:
http://books.google.ca/books?id=5M4sAAAAYAAJ&printsec=frontcover&dq=stanislaw+staszic+o+zydach&source=bl&ots=S6OsVEXsLC&sig=m0f7fi9QIVuiAbUVci4zMn6klUc&hl=en&ei=hTlwTJe-DYODnQfYwsHICA&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CCMQ6AEwAzgK#v=onepage&q&f=false


21 Sie 2010 22:51
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
Der Talmudjude

von Prof. Dr. August Rohling

Münster 1871.


Pod powyższym tytułem wyszła tutaj w ostatnich dniach nakładem Russla zajmująca broszura, wyświecająca dobitnie i przekonywająco całą przewrotność i zgubny wpływ księgi podszywającej się pod boską powagę, a będącej w rzeczy samej zbiorem mnóstwa niedorzeczności i bredni – tą księgą jest Talmud. W zeszłorocznym, jeśli się nie mylimy, roczniku Biblioteki Warszawskiej czytaliśmy rozprawę pt. "Talmud" tłumaczoną pono z angielskiego przez p. Isaaka Kramstück'a, a krążącą obecnie jako osobna odbitka w handlu księgarskim, mianowicie w Królestwie. Wysokie wyobrażenie jakie wynieśliśmy o wewnętrznej wartości Talmudu z rozprawy nieznanego autora, wedle którego dzieło rabinów jerozolimskich i babilońskich, samą tchnące miłością i mądrością, chlubne daje świadectwo narodowi żydowskiemu, tak pod względem religijnym jak i socjalnym, rozchwiało się jak wątła tkanina, po przeczytaniu pracy ks. Dr. Rohlinga, nadzwyczajnego profesora akademii monastyrskiej i repetenta w seminarium duchownym.

Już w maju r. b. toczyła się w monastyrskiej gazecie "Westfälischer Merkur" żwawa szermierka między starozakonnym p. Crone a ks. Rohlingiem o talmudystyczne zasady, w której pierwszy Talmud nazywał "Juda's werthvolles Buch" a naukę jego "reine Menschenliebe" – ponieważ jednak czasopismo polityczne niezupełnie stosowną było areną do podobnej ściśle naukowej walki – zdało się Dr. Rohlingowi stosowniejszą rzeczą w osobnej broszurze dać odprawę przeciwnikowi swemu, zajmującemu w hierarchii żydowskiej niepoślednie miejsce, bo aż nadrabbinowi i dyrektorowi seminarium rabbińskiego. To co w Niemcewiczowym "Lejbe i Siora" lub "Żydzie" Bolesławity zdawało nam się fikcją poetyczną, gwoli rozweselenia czytelnika, zamieniło się wobec rozlicznych cytatów rzeczonej broszury w niezbitą pewność – spieszymy zatem podzielić się jej treścią i polecić ją uwadze czytelników zajmujących się sprawami Judaizmu.

Autor podzielił pracę swą na część dogmatyczno-moralną i historyczną. We wstępie tłumaczy nazwę, wykazuje powstanie i części składowe Talmudu, oraz dowodzi, że wobec Żydów Talmud ma powagę boską. Autorem Miszny (powtórnego zakonu) wyjaśniającej, tłumaczącej i uzupełniającej prawne zawiłości starozakonne, jest Rabbi Judas, który chcąc faryzejskie tradycje zachować od zagłady zebrał je i spisał około 150 po Chr. A że samo tłumaczenie ono zupełnie jasnym ni dostatecznym nie było, powstały z czasem przeróżne komentarze Miszny zwane Gemarą – i one to pospołu z Miszną lub też bez niej stanowią Talmud jerozolimski w jednym foliancie ukończony około r. 250 po Chr. Gemara zasię babilońska znów z Miszną lub bez niej stanowi Talmud babiloński ukończony około r. 500 w 14 foliantach. – Wydanie weneckie z r. 1520 i amsterdamskie r. 1600 zawierają całą treść Talmudu czyli nauki wiary i moralności żydowskiej – podczas gdy w późniejszych wedle uchwały żydowskiego zboru odbytego w Polsce w r. 1631 wypuszczono wszystkie ustępy uwłaczające Chrystusowi Panu i Chrześcijaństwu, zostawiając w ich miejscu obszerne luki; jednakże wedle dzieła Radowsky'ego ("Neuer Judenspiegel") żyją maksymy, których pismu powierzyć nie pozwalała przezorna ostrożność, w ustnym podaniu, i nie tylko wiarę i uznanie, ale pono i praktyczne zastosowanie aż w najnowsze czasy znajdują.

Wykazawszy, że Żydzi z wyjątkiem niewielu dysydentów, Talmud na równi z zakonem albo raczej jeszcze wyżej niego stawiają, że wszystkie nawet najsprzeczniejsze zdania Rabbinów jak one głośne sprzeczności szkoły Szamajego i Hillela boską powagę poza sobą mają, czyli, że wobec tylu sprzeczności równie zagwarantowanych i za słowo boże uchodzących, wyznawca Talmudu stosownie do okoliczności dogodniejszego trzymać się może zdania – przechodzi autor do części dogmatycznej. Z paragrafu pierwszego "o Bogu" dowiadujemy się, że według Talmudu p. Bóg za dnia studiuje zakon a nocą Talmud, że się ciężkiego dopuścił grzechu, pozwalając na zburzenie Jerozolimy i świątyni, że od onego czasu już ani z Lewiatanem się nie bawi, ani z Ewą nie tańczy jak to ongi bywało, ale że jak on lew z lasu Elai ryczy przeraźliwie, a dwie olbrzymie łzy z oczu Jego codziennie z takim łoskotem wpadają w morze, że go słyszeć można na jednym i drugim krańcu świata. Nie dość, że Bóg Talmudu grzesznikiem jest – dopuścił On się i krzywoprzysięstwa; jest sprawcą złego, bo naturę ludzką przez się złą stworzył, a Żydów gwałtem do przyjęcia zakonu zmusił. Pomijamy tu dziwaczne ekstrakty talmudystycznej mądrości o aniołach, diabłach, różnych misteriach – by z § 5 przywieść naukę o duszy. Wiadomo, że Talmud po równo z Platonem uczy preegzystencji dusz – wie nadto Talmud, ile tych dusz było, jako przyczynę zaś dlaczego ich Pan Bóg 600000 ni więcej ni mniej stworzył, podaje to, że jest 600000 sposobów tłumaczenia każdego wiersza Biblii, rozumie się dla każdej duszy jeden! Tylko te 600000 dusz żydowskich pochodzących z istoty Boga, "jako syn pochodzi z istoty Ojca", są nieśmiertelne dusze, reszta ludzi są jako dusze bydła – toteż tylko pierwsze po przeróżnych wędrówkach wedle żydowskiej metempsychozy wiecznego żywota dostąpią. W malowaniu szczęścia niebieskiego nie wyrównuje Talmud Koranowi – dowcip rabbinów jedynie podniebieniu i brzuchowi świetną zapewnił tam przyszłość – tłuste gąski, smaczna wołowina i peklowina z Lewiatana, wino, niechybnie myszką trącące, bo stare jak sam świat – oto wszystko, czym Pan Bóg nagrodzi ulubieńce swoje za skromny i powściągliwy żywot o czosnku i cebulce na tym padole płaczu i dorobku! Satyryczno-dowcipny Heine prześcignął swych protoplastów w opisie rajskich rozkoszy. Piekło 60 razy obszerniejsze od nieba zgotowane jest dla wszystkich nieobrzezańców – mianowicie Chrześcijan, ruszających palcami w tę i ową stronę (robiących znak krzyża św.), a nawet i dla Turków, co jedno ręce i nogi obmywają, a serce mają brudne. Po mesjaszu jeszcze dziś spodziewają się Żydzi placków, a sukien wełnianych, ziemskiego królestwa i pohańbienia swych wrogów. Psalm III głosi wprawdzie, że:

Pan wrogi swoje bić będzie w gęby

By w krwawym piasku zbierali zęby

(tłumaczenie J.Kochanowskiego)

ale Talmud jeszcze straszliwszą zgotował im karę, bo wedle niego 22 łokcie w ziemię zęby im wrosną.

Skarbiec zasię żydowski w one czasy tak będzie ogromny, że 300 oślic nie udźwigną kluczy olbrzymich.

Z części moralnej dość wiedzieć kto jest "bliźnim" żyda Talmudysty. Izraelita milszy Bogu nad Anioły, sam jeden wedle Rabb. Menachem jest człowiekiem – reszta narodów ludźmi nie są, bo nie pochodzą z Boga, jedno z nieczystego ducha; dlatego też nie może ich talmudysta za swych bliźnich uważać, bo przecie nie-człowiek, bydlę, jak się wyżej rzekło, bliźnim jego być nie może.

Wolno zatem talmudyście oszukiwać, podstępem, obłudą i zdradą szkodzić tak zwanym "Gojim", wolno mu w krytycznym razie pochlebstwem skarbić ich łaskę – ale jedynie w tym razie, gdyż w przeciwnym byłoby to grzechem. Jakżeż wobec takich zasad może być mowa o poszanowaniu własności bliźniego w znaczeniu Chrześcijańskim, o miłości ku niemu itd. – kiedy bliźnim Talmudysty jest tylko prawowierny Żyd, kiedy wedle nauki takiego "orła synagogi", Majmonidesa, wolno Goima okraść i oszukać, kiedy Talmud wyraźnie powiada: (Tract. et boda s. f. 26. 2 wyd. wenec.) "najpoczciwszego między bezbożnymi zabij", kiedy Majmonides nie pozwala ratować znajdującego się w niebezpieczeństwie życia, jeśli ten nie jest żydem – i wyraźnie uczy, że 5 przykazanie zakazuje tylko Żydów zabijać. – W ustępie o niewiastach przytacza autor oburzające każdego maksymy Talmudu. I tu przewrotność żydowska umiała złośliwie ograniczyć 6 i 9 przykazanie Boże, i zręcznie po swojemu wyzyskać znaczenie "bliźniego". W ogóle stanowisko kobiety wedle zasad Talmudu jest daleko nieznośniejsze, aniżeli w czasach zamierzchłego pogaństwa, kobieta jest w najzupełniejszym tego słowa znaczeniu niewolnicą tego który ją "kupił" (poślubił) i porównywaną bywa do kawała mięsa kupionego u rzeźnika (Tract. Saah. f. 58. 2). Nie wyczerpuje tu autor przedmiotu bardzo zresztą obszernego, dlatego pozwalamy sobie przytoczyć ustęp z dzieła smutnej pamięci prof. Seppa "Thaten und Lehren Jezu", malujący nam dokładnie ciężki los kobiety wedle Talmudu i Islamu. –

"Der Mosaismus wie der Islam sind nur Religionen für Männer. Jezus zieht zuerst die Frauen in den Bildungskreis. In der Lewante hört man noch «Adschallak Mara» «ein Weib, mit Respekt zu sagen». Sie tritt dem Manne nich als Lebensgefährtin und Freundin tröstend an die Seite, sondern bleibt Dienerin und Spielzeug seiner Laune. Ohne Bildung und Unterricht übt sie auch keinen erspriesslichen Einfluss auf die Erziehung der Kinder, die Leichtigkeit der Ehescheidung erniedrigt sie zur einer willenlosen Sklavin. Sie isst nich mit ihm am gemeinsamen Tisch und während er reitet, geht sie zu Fuss Koran IV. 12 lesen wir: es verordnet auch Gott in Betreff eurer Kinder dem Knaben gebührt der Antheil von 2 Mädchen.... Es giebt ein tägliches Gebet der Juden: «Herr ich danke dier dass Du mich zu keinem Weibe gemacht hast». Einige moslemitische Gelehrten verbieten Mädchen zu unterrichten oder gar sie schreiben zu lehren. Talmud erklärt (Sotat 20) «wer seine Tochter im Gesetze unterrichtet, treibt Narretheidung»".

Publiczne nabożeństwo w synagodze wymaga obecności przynajmniej 10 mężów – ale 9 mężczyzn i choćby milion kobiet nie wystarczy – bo kobieta jest niczym! Ustęp o przysiędze, która, jak autor dowodzi, bądź to z pomocą najobszerniejszych restrykcji mentalnych, bądź też z powodu unieważnienia wszystkich przysiąg i ślubów na cały rok przyszły w dzień pojednania – wedle zasad talmudystycznych, nie obowiązuje, i ustęp dowodzący, że żydzi uważają Chrześcijan za pogan bezbożników po równo z Edomitami i Kanaanitami – Jezusa z Nazaret zowią kacerzem a Ewangelie księgami kacerskimi – te dwa ustępy kończą część pierwszą pracy Dr. Rohlinga wyświecającą zasady dogmatyczno-moralne Talmudu.

W części historycznej reasumuje autor w krótkości wszystko to, czym od 18 wieków żydostwo dokuczyło sprawie Chrystusowej, od czasów Szawła aż do dni naszych. Jak niegdyś za czasów Mardocheja i Estery dokazywali żydzi w Azji, tak samo pastwili się w przeciągu pierwszych wieków nad Chrześcijany – a pono i dziś jeszcze nienawiść ku nam szczepią w niemowlęce już serca (*). Nie dość, że wedle świadectwa pisarzy kościelnych, mianowicie Justyna, zohydzali naukę Chrystusową po całym ówcześnie znanym świecie – trza było we krwi chrześcijan zbroczyć zabójcze noże, – toteż w Kyrene i na Cyprze siła wiernych padło z ich ręki. Do prześladowania wiernych za Nerona, Waleriana, w Persji, za czasów arianizmu, za Juliana Apostaty niepoślednio się przyczynili. Kiedy arabski Książę Dhu-Nowas r. 522 przeszedł do Judaizmu, poznało chrześcijańskie miasto Nadjaran ile zaufać można świętości żydowskiej przysięgi. Kiedy Chosroës w 614 zawojował Syrię, zamordowali żydzi 90000 w niewolę zaprzedanych Chrześcijan z nienawiści ku znakowi krzyża św. Za czasów obrazoburców nie mało się przyczynili do prześladowania wiernych, a do ucisku jaki ponosili w Hiszpanii, Anglii, Francji i Niemczech sami powód dali przez brudne lichwiarstwo, którym by do szczętu pomienione kraje byli zrujnowali. – Kiedy w XIII wieku bratnia im dzicz mongolska nawiedziła Europę, z ust ich jednogłośnie zabrzmiało hasło: "teraz pora wyniszczyć chrześcijany!" – A Kościół? Kościół wierny posłannictwu swemu brał ich w obronę tam, gdzie niewinnie cierpieli! "Karzcie przewiedzionych o występki, ale oszczędzajcie niewinnych", było maksymą Kościoła. Grzegorz Wielki nakazał odbudować zburzoną niesprawiedliwie synagogę w Kalaris, Aleksander II chwalił hrabiego z Narbonny, że osłaniał Żydów przed uciskiem; wiedzą Żydzi sami że "Rzym jest rajem dla nich", żyd Bail otwarcie powiada (Les Juif au 19 siècle. Paris 1816, pag. 125) "Rzym daje przykład łagodności i sprawiedliwości – Rzym był po wszystkie czasy azylem dla nich, a papieże Apostołami tolerancji". – Niepodobna nam postępować za autorem w tej interesującej części, bo by nas to za daleko doprowadziło – powiemy tylko, że historia wszystkich wieków wcale niepochlebnie o żydach się wyraża, że obarcza ich zarzutami szkaradnych występków i zbrodni, że sądy pisarzów wszystkich wieków jak najniekorzystniej dla nich wypadają – i to nie tylko w czasach dawno ubiegłych, które by łacno mógł ktoś posądzić o obskurantyzm lub fanatyzm – ale sądy takich ludzi jak Kant, Fichte, Herder, Schoppenhauer, Menzel, Schmid Julian i inni.

Kto tego wszystkiego przyczyną? – Nam się zdaje, że Talmud i jego wpływy, gdyż według niego wszystko to, na co się świat cały oburza, niczym zdrożnym nie jest. Czyż np. straszne zabójstwo dokonane na kapucynie O. Tomaszu w Damaszku r. 1840, które jedynie usilnym zabiegom całego niemal żydostwa z panem Crémieux na czele, udało się pokryć zasłoną niepamięci, a które Rabbi Fabiusz z Lugdunu, iście po talmudystycznemu, chciał zwalić na Jezuitów, czyż ten występek, pytamy, jest czym dziwnym lub zdrożnym wobec Talmudu nauczającego, lub raczej rozkazującego: "najpoczciwszego między bezbożnymi zabij"?

Warto również zastanowić się nad ogromnym wpływem Żydów za czasów naszych, jakiego się dobili, zagarnąwszy w swe ręce te dwa potężne czynniki nowoczesne, kapitały i prasę, za pomocą których silniej niż kiedykolwiek pracują nad zrealizowaniem przepowiedni Talmudu, jedynowładztwa na świecie! Umieją się oni jak rzadko kto, zastosować do prądów czasu – nie wzdragają się przed rewolucją ani Internacjonałem – sami go popierają, protegują wszechwładnym wpływem prasy, by później w mętnej łowić wodzie.

Kto ciekawy, jakiej barwy on "poważny i sumienny" Journal des Débats, niech przeczyta dzieło p. Toussenel "Les Juifs rois de l'Epoque", tam się dowie na stronie 6 tomu II, że to jest organ "des Finanzfeudalismus, der hohen Bank, der Herrn von Israel in der Strasse Bèrgere u. Lafitte", tam się dowie o jego dążnościach, a tak poinformowany zrozumie, zdaje mi się, doniosłość słów p. Crémieux prezesa tzw. "Alliance Israëlite", że "nowe mesjańskie państwo, nowe Jeruzalem powstać musi na gruzach cesarstwa i papiestwa". Nawet loże masońskie przyznają z bólem serca, że nie są niczym innym, jeno narzędziami w ręku Żydów (o tym wszystkim porównaj Historisch politische Blätter z r. 1862).

Tak się dzieje na wielkim świecie – nie lepiej mają się rzeczy u nas! Spojrzyj po naszych siołach i miastach w Królestwie i w Galicji – któż tam wszechwładnym panem, kto paraliżuje prace duchowieństwa i gorliwych o oświatę przyjaciół ludu, a kto po kościele najokazalszy dom zajmuje w parafialnej wiosce? Syn Izraela! – Znam wsie gdzie ich po 3 i 4 rezyduje. Oni to jak niczym nienasycone pijawki wysysają do ostatniej kropli naszych wieśniaków, oni w żelaznym uścisku dławią dobrobyt, oświatę i moralność: ze sług robią złodziei, odbierając od nich skradzioną własność gospodarza, w małżeństwa sieją ziarno niezgody, bo rozpajając mężów, burzą szczęście i spokój domowy, wypędzają po latach kilku z zagrody ojców każdego, kto wpadnie w zdradzieckie ich sidła. Do jednej wioski o 50 gospodarzach sprowadzają dwaj żydzi corocznie za 3000 talarów okowity! – A w miastach któż to rozpościera się po rynkach i pierwszych ulicach w najokazalszych domach? – Jużci nie katolik – jeno żyd! – O! dla nas dość łaski, jeśli nam wolno na przedmieściach w zaułkach, podwórzach lub wreszcie na 3 piętrze pracować pour les rois de l'Epoque!...

Kto się chce przekonać o tendencjach menerów żydostwa i poznać prawdę bez złudnych ubarwień, niech przeczyta uważnie broszurę Dr. Rohlinga, która może ten jeden ma niedostatek, że wyłożywszy z grubszego wszystko złe, mieszczące się w Talmudzie, nie wspomina ani słówkiem choćby jednej zalety jego, i jak nam się zdaje, laborat nieco na jednostronność (a). Jak rozprawa z Biblioteki Warszawskiej o której wspomnieliśmy na początku, p. Crone w Westphälischer Merkur apoteozują Talmud – tak z drugiej strony Dr. Rohling nie mógł się dopatrzyć w nim niczego, co by się na pochwałę jego powiedzieć dało. Prawda, że to co w Talmudzie jest dobrego, upada wobec głównych zasad jego, niknie wobec tylu przewrotności – ale bezstronna krytyka wymaga uwzględnienia jednego i drugiego. Można by Dr. Rohlinga wytłumaczyć chyba tym, że wykazanie zalet Talmudu zostawił swemu przeciwnikowi, który niezawodnie odpowiedzi dłużnym nie zostanie! (b)

Ks. A. K.


21 Sie 2010 23:36
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
Anty-goizm i żydowski problem genetyczny.
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Kwiecień 25, 2010

Antygoizm pochodzi z egotyzmu radykalnych Żydów i jest komplikowany przez żydowski problem genetyczny TSD, zwłaszcza wśród polskich i wschodnio-europejskich Żydów. Para zdrowych nosicieli tej genetycznej choroby ma 25% szans urodzenia dziecka nawiedzonego tą nieuleczalna chorobą.Z tego powodu małżeństwo nosicieli tej choroby chce jak najwcześniej dowiedzieć się czy poczęte przez nie dziecko nie ma we krwi dowodów na tę śmiertelną chorobę.

Na wypadek takiego nieszczęścia, rodzice nie-urodzonego jeszcze dziecka, domagają się prawa do legalnego przeprowadzenia zabiegu przerwania ciąży. Mimo tego, że niewielka część Żydów znajduje się w tej sytuacji, sprawa przerywania ciąży została dołączona do wywrotowego arsenału żydowskiego razem z niby obroną praw homoseksualistów, kobiet, etc. Bardziej radykalną bronią żydowską jest legalny w Izraelu handel żywym towarem, pornografia i handel syntetycznymi narkotykami, których przemysł izraelski produkuje najwięcej na świecie.

Talmud jest główną kodyfikacją strategii żydowskiej przetrwania. Kodyfikacja ta powstała na przestrzeni kilku wieków i została ukończona w Babilonie, czyli dzisiejszym Bagdadzie, około 500 lat po urodzeniu Chrystusa. Głównym elementem Talmudu jest przekonanie o wyższość Żydów nad nie-Żydami oraz podstawowa zasada, że dziesięć przykazań wyłącznie dotyczy Żydów i że nie-Żydzi mogą być traktowani jak bydło. Talmud również daje wskazówki Żydom jak powinni pasożytować n a gojach, czyli nie-Żydach.

Niestety kapelani armii Izraela nauczają Żydów-żołnierzy, żeby postępowali według Talmudu i zabijali bez miłosierdzia Arabów, jako faktycznych lub potencjalnych wrogów. Znęcanie się Żydów nad Arabami w Palestynie ma na celu spowodowanie Arabów do opuszczenia przez nich ich stron rodzinnych. Pisze o tym dokładnie profesor Izrael Shahak w jego książce pod tytułem „Żydowskie Dzieje i Religia: Żydzi i Goje – XXX wieków historii.”

Notorycznie, Żydzi kultywują mit, że zawsze są krzywdzeni przez gojów. Żydzi sami nienawidzą okazywania skruchy, za krzywdy wyrządzane przez Żydów innym. Faktycznie ofiary krzywd wyrządzonych przez Żydów, są nagminnie przez nich nienawidzone. Stąd pochodzi niesłychana nienawiść do chłopów polskich i ukraińskich w literaturze żydowskiej. Lata terroru Jakuba Bermana, w czasie dziesięcioletnich rządów żydowskich w Polsce z ramienia Sowietów, oraz działalność żydowskiego ruchu roszczeniowego, są obecnie jednymi z głównych powodów stałych napaści żydowskich na Polaków, w prasie kontrolowanej przez Żydów.

Najbardziej szkodliwy dla Polaków był i jest żydowski ruch roszczeniowy, kierowany przez aferzystów w Ameryce, którzy pomnożyli wielokrotnie ilość Żydów europejskich, którzy przeżyli wojnę pod niemiecką okupacją, pobrali dla tych ludzi odszkodowanie w wysokości wielu miliardów dolarów z Niemiec i ze Szwajcarii, a następnie pieniądze te sprzeniewierzyli. Dlatego profesor Norman Finkelstein, autor książki „Holocaust Industry,” uważa żydowski ruch roszczeniowy za bandę oszustów.

Kevin MacDonald, profesor University of Southern California, opisuje w swojej książce o Żydach pod tytułem „Kultura Krytyki,” jak w powojennych państwach satelickich, Żydzi kierowali sowieckim aparatem terroru. W Polsce, czynił to Jakub Berman, który mianował Żydów na kluczowe stanowiska w komunistycznym aparacie terroru. Starsi Polacy pamiętają lata terroru Jakuba Bermana.

Podobnie w Rosji, po rewolucji, Żydzi pomagali stworzyć aparat terroru, w tradycji „tysiącletniego terroru rabinów,” który trwał do połowy 19go wieku i jest szczegółowo opisany przez profesora Izraela Shahak’a w wyżej wymienionej książce. Żyd Laureny Beria, któremu udowodniono jego Żydostwo wkrótce po śmierci Satlina, przygotował począwszy od 3go pazdzienika, 1939 roku do wiosny 1940 roku, tak zwaną imienną „listę katyńską” w celu egzekucji ponad 25,000 Polaków, przez NKWD.
W Polsce, po 1944 roku, szalał przez 10 lat terror Jakuba Bermana, który mordował dziesiątki tysięcy patriotów polskich i przygotowywał na masowe zesłanie żołnierzy Armii Krajowej do Rosji. Trudno pogodzić książki J. T. Grossa, z tymi faktami historycznymi. Niestety twórczość Grosa idzie w parze z perfidnym oczernianiem Polaków przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, za pomocą przeprosin i skruchy, podczas gdy w rzeczywistości Żydzi, którzy przeżyli wojnę masowo mordowali Polaków-patriotów, w ramach aparatu terroru Jakuba Bermana.

Taktyka ogłupiania społeczeństwa polskiego jest dobrze zilustrowana w sugestywnym tekście Kwaśniewskiego, który występując w jarmułce powiedział, że wraża przeprosiny i skruchę „w imieniu tych Polaków, którym sumienie nakazuje tak postąpić.” Był to tekst na użytek wewnątrz Polski. Inaczej pisano w Izraelu i w USA, gdzie media podały, że w imieniu państwa polskiego, prezydent Polski, wyraził wobec wszystkich Żydów na świecie przeprosiny i skruchę. W liście do mnie pani Condoleezza Rice, działająca w rządzie USA zgodnie z życzeniami lobby Izraela, dała dowód swojego posłuszeństwa wobec radykalnych Żydów, kiedy napisała w tym liście, że jakoby „prezydent Kwaśniewski zachował się w Jedwabnem w sposób godny naśladowania.”

Perfidny Kwaśniewski prawdopodobnie znał fakt, że zbrodnie w Jedwabnem, były dokonane przez „sonder komando” z Ciechanowa, pod dowództwem Hauptsturmfuerer’a Hermann’a Schaper’a, który był skazany po wojnie w Niemczech, na sześć lat więzienia za tą zbrodnię, w dokonaniu której, Niemcy użyli około 400 litrów benzyny, do podpalenia zarekwirowanej stodoły i zastrzelili Żydów, którzy nieśli części rozbitego betonowego pomnika Lenina. Jak wiadomo wówczas Polacy w Jedwabnem nie mieli ani benzyny ani broni palnej, których posiadanie było zabronione pod karą śmierci.
Szerko głoszona fałszywa propaganda, krytykowana przez profesora Mac Donalda mówi „że Żydzi bolszewicy nie identyfikowali się z Żydami.” Bogaci bankierzy żydowscy w Nowym Jorku finansowali rewolucję bolszewicką i byli dumni z nieproporcjonalnie wielkiej ilości Żydów w rosyjskim ruchu rewolucyjnym. Mówił o tym z dumą Jacob Schiff (Jacob Hirsch Schiff ,1847-1920), bankier nowojorski, wspólnik rodziny W. Averell’a Harrimana, który był mistrzem ceremonii na konferencji w Teheranie w 1943 roku, gdzie alianci dokonali zdrady Polski.

Schiff jako prezes banku Kuhn, Loeb & Co. dał Leonowi Trockiemu 20 milionów dolarów w złocie, na bolszewicki pucz w St. Persburgu w 1917 roku. Później rząd Lenina zwrócił temu bankowi pięciokrotnie w złocie, 100 milionów dolarów, w nagrodę za pieniądze otrzymane, na opłatę zorganizowanych band zbrodniarzy w celu dokonania puczu bolszewickiego w St. Petersburgu.

Obecnie, ponad 90 lat po puczu bolszewickim i po upadku Związku Sowieckiego, Polacy są w nienawiści Żydów na drugim miejscu po Palestyńczykach, których Żydzi traktują tak jak Niemcy traktowali Żydów w czasie wojny, chociaż nie używają komór gazowych. Od czasu powstania państwa Izrael jest kolej na szczególną żydowską nienawiść do Palestyńczyków, w nieludzki sposób traktowanych w czasie tworzenia państwa Izrael i jego starań osiągnięcia „hegemonii od rzeki Nil w Egipcie do rzeki Eufrat w Iraku.”

Organizacja charytatywna Interpal, fałszywie oskarżana przez Żydów o terroryzm, działa na terenie Palestyny i stara się ratować Arabów nieludzko traktowanych przez ekstremistów żydowskich, rządzących w Izraelu. Interpal zbiera fundusze na służbę zdrowia i szkoły na terenach palestyńskich. Tymczasem na terenach Palestyny, okupowanych przez armię Izraela, Żydzi zbudowali wielki „mur hańby” czyli ścianę getta arabskiego i uruchomili 500 rogatek, które paraliżują poruszanie się Palestyńczyków, oraz zbudowali nielegalne osiedla dla ponad 400,000 nielegalnych osadników.

Obecnie miliony Palestyńczyków żyją na wygnaniu i państwo Izrael absolutnie nie zgadza się na wypłatę jakichkolwiek odszkodowań za zbrodnie popełnione przez Żydów na Arabach, jak również za stałe gwałcenie prawa międzynarodowego i rezolucji ONZ, potępiających bezprawie i masowe morderstwa dokonywane na Palestyńczykach, takie jakie z początkiem roku 2009 miały miejsce na terenie Gazy, prawie do chwili przejęcia władzy w USA przez prezydenta Barack’a Hussein’a Obamę.

Tymczasem fałszywa propaganda żydowskiego ruch roszczeniowego i jednoczesne ukrywanie masowych zbrodni żydowskich w ramach terroru komunistycznego, doprowadziło do takiego stanu rzeczy, że o ile zbrodniarzy hitlerowskich postawiono pod sąd, o tyle zbrodniarzy- komunistów przed żadnym sądem nie postawiono. Powszechnie wiadomo, że stało się tak z powodu wielkiego udziału Żydów, w kolosalnych zbrodniach epoki komunizmu. Ten stan rzeczy utrwala w Polsce, między innymi Gazeta Wyborcza, książki J.T. Gross’a oraz publikacje Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Dziesięć lat przez zbrodniami Hitlera, w czasie narzucania kolektywizacji, Żydzi pod wodzą Lazara Kaganowicza, wymordowali głodem dwa razy więcej chłopów w Sowietach, niż Hitler wymordował Żydów dziesięć lat później. Wówczas Żydzi chwalili się w Kijowie, w czasie narzuconego „głodomoru,” że w stolicy Ukrainy, żaden Żyd nie był głodny.

Profesor Norman Finkelstein opisuje szczegółowo w swoich książkach, że sedno samo-zakłamania Żydów uformowane zostało w latach 1945-1967, kiedy skończył się okres żywej pamięci zbrodni, popełnianych przez Żydów, od 1939 roku współpracujących z sowieckim aparatem terroru na polskich terenach.

W 1967 roku zaczął się trwający do dziś okres skutecznego narzucania zakłamanej propagandy i ostrej cenzury, tak, że obecnie, mało kto, zdaje sobie sprawę, że w dwudziestym wieku, żydowskie ofiary stanowiły mniej niż 3% dwustu szesnastu milionów ofiar masowych mordów popełnionych w tym największym „wieku śmierci” w historii ludzkości. Tymczasem Żydzi szerzą propagandę „antygoizmu,” w ramach którego „antypolonizm” odgrywa ważną rolę.


22 Sie 2010 00:30
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: POLONICA.NET
Panie Autobahn, to co myslimy nie zawsze musi byc przelane na forum publiczne ;)
Scierwo parchate przebrane za Polakow , sledzi nasze forum i w przypadku gdy znajdzie punkt zaczepienia w tzw. "imieniu prawa" zostaniemy zlikwidowani ku uciesze Zydow i zdebilalych kundli.
Dzisiaj podczas spotkan z eurocymbalami , mam problemy komunikacyjne ze wzgledu na panujacy powszechnie syndrom barana ograniczajacy sie jedynie do sluchania pastucha, jedzenia i srania.
Wszystko co sie gryzie z informacyjnym belkotem w TVN lub Polsrad, jest odrzucane i krytykowane jako "chory antysemityzm" poniewaz ludzie stracili przyczepnosc do ziemi i lewituja w wirtualnym swiecie koszernych mediow.
Mowimy prawde i tylko prawde, a cholota powtarza za Sanhedrynem (media) "Na krzyz!!!" bo czeka na kosc (srebrniki) od pejsatego pana i ma nadzieje ze Zyd pozwoli polizac koszerna dupe dla "odpuszczenia grzechow"
Morderstwo Europy od czasu Rewolucji Francuskiej osiaga apogeum i obecnie widac golym okiem panoszacy sie kundlizm z wymieszanym motlochem trudnym do rozpoznania genetycznego.
Na szczescie Duch Narodowy jest niesmiertelny i nawet sladowa obecnosc genow Bialego Czlowieka moze uwolnic Bialego Ducha dziedziczonego po przodkach.
Rok 2010 jest ostatnim rokiem przed ukonstytuowaniem sie Eurokolchozu, potem juz nikt nic nie bedzie w stanie powiedziec, bo zydowskie bandy zawodowych mordercow, wspomagane polskimi kundlami, zniszcza w zarodku ruch oporu tak jak czynia to obecnie w okupowanej Palestynie.
Nastepnym celem Zydow jest Bialorus a potem juz tylko Rosja i spelni sie wola Lucyfera Jahwe ktory chce byc jedynym "bogiem".
Spelnia sie slowa ktore przekazala Lusia Oginska http://www.zmartwychwstanie.com/zmartwychwstanie.html
" Dzieci przeklinac was beda , a Wnuki beda pluc na groby wasze"
Mam pelna swiadomosc ze ten rok jest ostatnim rokiem forum www.suwerennosc.com poniewaz jest obecnie prowadzone sledztwo ws. "antysemitow" i "terrorystow" redagujacych forum Suwerennosc.
Wprowadzane przez Euroswinie (Brukselskie Odynce) przepisy "antyspamowe" , jeszcze w tym roku zlikwiduja wszystkie Narodowe portale internetowe.
Pozostana jedynie te strony internetowe, ktore sa prowadzone przez politycznie poprawnych kundli dyspozycyjnych wobec Unii Europejskiej i pospolitych przyglupow pelniacych role "pozytecznych idiotow" (haslo wymyslone przez Lenina ktory instrumentalnie wykorzystal lokalnych prymitywow do likwidacji Bialej Inteligencji)
Nie mozna dopuscic do tego ze azjatycka (Semicka) szumowina zniszczy Europe i dzielo Boga.

_________________
adm


22 Sie 2010 09:40
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
Kolego Edwardzie,
Zeby Polacy mysleli jednakowo to nalezy im podawac PRAWDE, ktora wyszla od Najwyzszego Autorytetu, jakim jest Jezus Chrystus - BOG i wladca wszechswiata.
Prosze sobie teraz wyobrazic ZYDOWSKIE ROBACTWO, ktore chce sobie przypisac najwyzszy autorytet i ustalac reguly na wszystko i dla wszystkich, a kto tego nie lubi i poddaje krytyce, staje sie automatycznie "antysemita" i zaczyna sie na niego polowanie i sadowne karanie, co jest wbrew logice i zasadom moralnym i mamy tutaj do czynienia z ANARCHIA ZYDOWSKIEJ MNIEJSZOSCI w Polsce, ktora po przechwyceniu steru wladzy TERRORYZUJE Polakow... do czego NIE WOLNO DOPUSCIC !!!... poniewaz TO ZAGRAZA BYTOWI I TOZSAMOSCI NARODOWEJ POLAKOW I PANSTWA POLSKIEGO.

Powyzszy przypadek jest analogiczny z wpuszczeniem intruza do domu, ktory najpierw okrada gospodarza, a nastepnie go bije i przejmuje jego dom na wlasnosc.
Moja reakcja na panoszenie sie intruza w moim domu bylaby jednoznaczna - w ryj, az zeby wyleca... ale pretem metalowym, zeby sobie reki nie otrzasac, a nastepnie kopa z buta z metalowymi czubkami, az przeleci przez drzwi. Koniec zabawy z gnojem.
Tak powinien troszczyc sie Polak o swoj dom - Polske, zeby sie gnoj i lajdactwo nie panoszylo.

Zas ten kto pozwala, aby mu rujnowano dom - Polske nie jest wart sliny, aby na niego splunac.


24 Sie 2010 05:42
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
TAJNY REFERAT ADOLFA BERMANA (*)
sekretarza Poale-Syjonu, wygloszony w kwietniu 1946r. w Krakowie na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Zydowskiego (wedlug stenogramu);

Zydzi maja okazje do ujecia w swoje rece calosci zycia panstwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli:
- Nie pchac sie na stanowiska reprezentacyjne.
- W ministerstwach i urzedach tworzyc tzw. drugi garnitur.
- Przyjmowac polskie nazwiska.
- Zatajac swoje zydowskie pochodzenie.
- Wytwarzac i szerzyc wsrod spoleczenstwa polskiego opinie i utwierdzac go w przekonaniu, ze rzadza wysunieci na czolo Polacy, a Zydzi nie odgrywaja w panstwie zadnej roli.

CELEM URABIANIA OPINII I SWIATOPOGLADU NARODU POLSKIEGO W POZADANYM DLA NAS KIERUNKU, W REKACH NASZYCH MUSI SIE ZNALEZC W PIERWSZYM RZEDZIE PROPAGANDA Z JEJ NAJWAZNIEJSZYMI DZIALAMI:
PRASA, FILMEM, RADIEM.

- W wojsku obsadzac stanowiska polityczne, spoleczne, gospodarcze, wywiad.
- Mocno utwierdzic sie w gospodarce narodowej.
- W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich Zydami, wysuwac nalezy:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Ministerstwo Skarbu
Ministerstwo Przemyslu
Ministerstwo Handlu Zagranicznego
Ministerstwo Sprawiedliwosci

- Z instytucji centralnych: Centrale Handlowe i Spoldzielczosc.
- W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymywac w okresie przejsciowym silna pozycje w dziedzinie handlu.
- W partii zastosowac podobna metode; siedziec za plecami Polakow, lecz wszystkim kierowac.

Osiedlanie sie Zydow powinno byc przeprowadzone z pewnym planem i korzyscia dla spoleczenstwa zydowskiego.
Moim zdaniem nalezy:

- Osiadac w wiekszych skupiskach jak: Warszawa, Krakow.
- W centrum zycia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wroclaw, Szczecin, Gdansk, Gdynia, Lodz, Bielsko.
- Nalezy tworzyc typowe osrodki zydowskie przemyslowe i rolnicze, glownie na ziemiach odzyskanych,
nie poprzestajac na Walbrzychu i Rychbachu (Dzierzoniow).
W tych osrodkach mozemy przystosowac przyszle nasze kadry w tych zawodach, z ktorymi bylismy slabo obeznani.

Uznac antysemityzm za zdrade glowna i tepic go na kazdym kroku.
Jezeli stwierdzi sie, ze jakis Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidowac przy pomocy wladz bezpieczenstwa lub bojowek PPR jako faszyste, nie wyjasniajac organom wykonawczym sedna sprawy.

Zydzi musza pracowac dla swego zwyciestwa, pracujac jednoczesnie nad zwyciestwem i gruntowaniem komunizmu w swiecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju narod zydowski osiagnie najwieksza pomyslnosc i zabezpieczy sobie najsilniejsza pozycje.

Sa male widoki by doszlo do wojny.
Jesli Ameryka zacznie sie szybko socjalizowac, to ta droga mniejszych lub wiekszych wstrzasow wewnetrznych i tam musi zapanowac komunizm. Wtedy reakcja zydowska, ktora dzis trzyma z reakcja miedzynarodowa,
zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Zydzi stojacy po drugiej stronie barykady.
Podobny przypadek wspoldzialania Zydow calego swiata, wyznajacych koncepcje ustrojowe: komunizm i kapitalizm, zaistnial w ostatniej wojnie.

Dwa najwieksze mocarstwa swiatowe kontrolowane przez Zydow i bedace pod ich wielkim wplywem, podaly sobie rece.
Trud Zydow pracujacych wokol Roosvelta doprowadzil do tego, ze USA wspolnie z ZSRR wystapily do walki przeciwko Europie srodkowej, gdzie byla kolebka nowej idei, opartej na nienawisci do Zydow.
Zrobili to Zydzi, gdyz wiedzieli, ze w przypadku zwyciestwa Osi, a glownie Niemiec, ktore doskonale przejrzaly plan polityki zydowskiej, a niebezpieczenstwo rasizmu stanie sie w USA faktem dokonanym i Zydzi znikna z powierzchni swiata. Dlatego tez Zydzi sowieccy poswiecili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Zydzi amerykanscy zaangazowali swoje kapitaly.

Nalezy sie liczyc z dalszym naplywem Zydow do Polski, poniewaz na terenie Rosji jest jeszce duzo Zydow.

Przed wkroczeniem Niemcow, w poszczegolnych miastach ZSRR bylo kilka skupisk Zydow polskich:
Charkow - 36200.
Kijow - 17800.
Moskwa - 53000.
Leningrad - 61000.
w zachodnich republikach - 184730.

Zydzi skupieni w tych osrodkach, to przewaznie inteligencja zydowska i dawne kupiectwo zydowskie.
Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Sa to kadry budowniczych Polski, tzn. zgodnie z projektem Politbiura. Fachowcy ci obsadzac beda najwazniejsze dziedziny zycia w Polsce, a ogol Zydow bedzie rozlokowany glownie w centrach kraju.

Stara polityka zawiodla.
Obecnie przyjelismy nowa, zespalajaca cele narodu zydowskiego z polityka ZSRR.
Podstawowa zasada tej polityki jest stworzenie aparatu rzadzacego, zlozonego z przedstawicieli ludnosci zydowskiej w Polsce.

Kazdy Zyd musi miec swiadomosc, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu zydowskiego, ze jakkolwiek liczba Zydow w stosunku do stanu przedwojennego ulegla olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Zydzi wykazuja wieksza solidarnosc.
Kazdy Zyd musi miec wpojone to przekonanie, ze obok niego dzialaja wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzacym do wspolnego celu.

KWESTIA ZYDOWSKA JESZCZE PRZEZ JAKIS CZAS BEDZIE ZAJMOWALA UMYSLY POLAKOW, LECZ ULEGNIE TO ZMIANIE NA NASZA KORZYSC, GDY ZDOLAMY WYCHOWAC DWA POKOLENIA POLSKIE.

Wedlug danych wojewodzkiego Komitetu Zydowskiego, na terenie Slaska Gornego i Dolnego jest obecnie ponad 40000 Zydow.
Okolo 15000 Zydow ma byc zatrudnionych w osadnictwie.
Powiat Rychbach (Dzierzoniow) i Nysa sa przewidziane do tych celow.
Akcja osadnicza jest finansowana z zydowskich funduszow zagranicznych i panstwowych.
Zydzi celowo tworza nowa, choc chwilowo nieznaczna koncentracje elementu zydowskiego, kladac podwaline pod zawod rolnika i robotnikow przemyslowych.
Jest to budowanie podloza szerszych celow politycznych.

p.s.
Wyjasnienie (*)
Niektorzy przypisuja autorstwo tego referatu bratu Adolfa Bermana, Jakubowi Bermanowi.


Ostatnio edytowany przez 401autobahn, 02 Mar 2011 16:45, edytowano w sumie 1 raz24 Sie 2010 05:57
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
"Starsi bracia w wierze" ?
W ostatnich latach spotykamy sie coraz czesciej z opinia, ze Zydzi sa rzekomo naszymi "starszymi bracmi w wierze religijnej".
Otoz jest to balamuctwo, gdyz religia zydowska zawsze w ciagu tysiecy lat podkresla, ze jest wiara w Boga jednoosobowego, podczas gdy wiara chrzescijanska, tak katolicka jak i prawoslawna, a takze protestancka i anglikanska zawsze podkreslaja istnienie Boga w Trojcy Przenajswietszej, a wiec czcza Boga-Ojca, Boga-Syna i Boga-Ducha Swietego.
Istnieje wiec zasadnicza roznica miedzy wiara chrzescijanska a wiara zydowska.
Stad tez nigdy nie byli, nie sa i nie moga byc Zydzi uwazani przez chrzescijan za "starszych braci w wierze", gdyz ich wiara w Boga absolutnie jedynego jest calkowicie inna od naszej wiary chrzescijanskiej w Boga w Trojcy Swietej Jedynego, a objawionego nam przez Chrystusa Pana, ktorego Zydzi nie tylko ze nie uznaja, ale ktorego zawsze i ciagle odrzucaja i ktorego nauke przesladuja.
Wystarczy zajrzec do glownych pism zydowskich, a przede wszystkim do Talmudu, tak w wydaniu jerozolimskim, jak i wydaniu babilonskim, aby przekonac sie, ze Zydzi poza dekalogiem Mojzesza nie maja nic wspolnego z wiara chrzescijanska, ktora powstala z nauki Jezusa Chrystusa, ktorego Zydzi uwazali za zdrajce i ktorego ukrzyzowali.
Zas zwolennikow Jezusa Chrystusa najokrutniej przesladowali i stali sie najwiekszymi wrogami chrzescijanstwa.
Zydzi byli inspiratorami przesladowan chrzescijan za czasow Nerona, az do czasow rewolucji francuskiej, a bardziej jeszcze w okresie rewolucji bolszewickiej w Rosji.
Nazywanie więc Żydów "starszymi braćmi w wierze" jest bluźnierstwem !
Przeciez sam Chrystus Pan wyrzucal im brak wiary starotestamentowej i oskarzal ich o satanizm, mowiac: "Wy z ojca diabla jestescie..." (Ew.Sw.Jana 8:44)
Nie mozna jednak zapominac, ze niektorzy Zydzi przyjeli nauke Chrystusa Pana, ale niemal wszyscy apostolowie byli pochodzenia celtyciego, a nie semickiego - bodajze tylko Judasz i Pawel byli semitami.
W okresie Chrystusa Pana, Palestyna byla krajem zaludnionym przez najrozmaitsze ludy, ale glownie przez Celtow. Tak wiec obdarzac Zydow tytulem "naszych starszych braci w wierze" jest co najmniej nieporozumieniem.
Niestety w Polsce, w ostatnim 50-cio leciu duchowienstwo katolickie zostalo bardzo zazydzone, gdyz Zydzi niemal masowo wstepowali do seminariow, glownie do warszawskiego. Stad tez mamy obecnie w Polsce wielu ksiezy i biskupow pochodzenia zydowskiego i to oni wlasnie tak czesto uzywaja zwrotu "nasi starsi bracia w wierze".


Ks. prof. Michal Poradowski - byly profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile i kapelan NSZ (Narodowych Sil Zbrojnych)


28 Sie 2010 04:46
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
STANOWISKO WSZECHŚWIATOWE ŻYDÓW
wyglosil ks. prof. Czeslaw Oraczewski

W ostatnich czasach zaczeto kolportowac na Zachodzie idee, ze Europa sie przezyla, ze zmurszala cywilizacja zachodnia nie wytrzymuje dzis uderzen taranów przewrotów socjalnych, ze nadejsc musi w najblizszym czasie nowa epoka, nowe swiatlo.

Ksiazka Sprynglera pod tytulem: "Upadek Zachodu", jest jedna z najbardziej popularnych dzis na Zachodzie. Nowe swiatlo ma przyjsc ze Wschodu - "Lux ex Oriente". Nowe mysli zas, podwaliny nowej epoki, nowy zdrój zycia, maja przyniesc zydzi.

Faktem jest, ze obiektywnie i spokojnie rzeczy biorac, mozna stwierdzic, iz w calej masie zydostwa tkwi to przekonanie, ze wlasnie teraz powolani sa oni do stworzenia podwalin nowego zycia na swiecie.

Posluchajmy co pisze Kurt Munzer w ksiazce swojej "Droga do Syonu": Nie tylko my, zydzi, jestesmy tak zwyrodniali w tej epoce ogólnego zwyrodnienia kultury. Wszystkie rasy europejskie sa zatrute przez nas, maja krew przez nas skazona. Mozecie nas nienawidziec, mozecie nas wypedzac, moga ludy triumfowac nad nasza slaboscia fizyczna, ale pozbyc sie nas nie mozna. Mysmy sie wzarli w narody, splugawili ich rasy. Panowania naszego ducha zmóc juz nie bedzie mozna nigdy".

A Natan Creimeux w "Odezwie Miedzynarodowego Zwiazku Zydów" w roku 1889 powiedzial: "Kazdego dnia rozszerza sie siec, która Izrael zarzucil na swiat. Nowe mesjaniczne panstwo, nowe Jeruzalem musi powstac na miejsce cesarzy i papiezy".

Slawne sa w czasach ostatnich tzw. "Protokóly Medrców Syonu", znane Rozwojowi. Natomiast nieznana jest inna ksiazka, która to samo glosi, co Protokóly. Oto zyd Brafmann w ksiazce swojej pod tytulem "Zydzi i Kahaly", wydanej w Wilnie w 1870r., bedacej jakby szkicem prawa obyczajowego zydów, mówi, co nastepuje:
"Bracia! Od wielu lat trwa walka narodu zydowskiego o panowanie nad swiatem, które przyrzeczone juz Abrahamowi... Jestesmy hanbieni i ponizani, ale wytepic nas nikt nie zdola. Osiemnascie wieków nalezalo do naszych wrogów; nastepne jednak beda niepodzielnie naszym udzialem. Bedziemy wladcami calego swiata.

A dalej powiada: "Nie przerazajcie sie, ze mnóstwo zydów chrzci sie. Oni beda najlepszymi naszymi pomocnikami, beda stopniami, po których dojsc mozemy tam, dokad nie moglismy wejsc, bedac zydami. Nie trwózcie sie: ten chrzest nie zmieni ani na jote ducha, etyki, daznosci zyda. Za pareset lat, a moze predzej, nie bedziemy potrzebowali nawet pozornie zmieniac wyznania; przeciwnie, wszyscy chrzescijanie zapragna przejsc na wiare Mojzesza, lecz my ich odtracimy z nienawiscia i pogarda".

Cokolwiekby sie mówilo, stwierdzic trzeba i mozna, ze dzis zydostwo jest na takich szczytach, na jakie wspiac sie nie zdolalo od czasów Heroda. Przytocze tu zdania o zydach ludzi, którzy sa z innego obozu niz ja, dajmy na to, wiec i wrogów katolicyzmu i wrogów nieraz chrzescijanstwa samego, a wiec np. Mahomet, który w "Koranie" powiada: "Bóg zawarl ongi przymierze z Izraelem, ale Izrael zdradzil Boga, dlatego zostal wyklety przez Boga. Zydzi sa oszustami z bardzo malymi wyjatkami".

Giordano Bruno w pracy swojej "Speccio della bestia triomfante" powiedzial o zydach:
"To zawsze czolgajace sie i zamkniete w sobie plemie nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone".

Luter w pracy swojej: "O zydach", w rozdziale zatytulowanym "Swiete Imie Boga", powiada:
"Ja znam ich pisma. Nienawidza nas, goimów. W szkolach swoich i ksiazkach pogardzaja nami. Oszukuja nas przez LICHWE i wyzyskuja, a co najstraszniejsze, sadza, ze w ten sposób sluza samemu Bogu".

Goethe w pracy swojej "Wilhelma Majstra lata i wedrówki" powiada:
"Jezeli chcemy byc panstwem idealnem, musimy sie pozbyc wszystkich zydów. W jaki bowiem sposób zyd moze byc czynnikiem kultury, jezeli neguje podstawe i zródla naszej cywilizacji"?

Kant w swojej "Antropologji pragmatycznej", wydanej w roku1798 w Królewcu twierdzil:
"Dziwne i niepodobna jest pojac w jaki sposób naród ów, prawie z samych handlarzy zlozony, grasuje miedzy innemi narodami, wyzyskujac je".

Napoleon, w mowie swojej z 6 kwietnia 1806 roku do Senatu wygloszonej, wyraznie powiedzial:
"Musimy zydów uwazac nie tylko za odrebna sekte religijna, lecz i traktowac ich, jako osobny naród. Zydzi sa rozbójnikami naszych czasów, istnymi krukami".

Karol Marx, sam zyd z pochodzenia, apostol socjalizmu, w pracy swojej: "Die Faeigkeit der heutigen Juden", w 1843 r. wydanej, na str. 211 tak powiada: "Bogiem zydów jest weksel. Twarda nature zydowskiego chrakteru nie nalezy tlumaczyc ich religia, ale tem, co sluzy za podstawe religii zydowskiej, mianowicie ich egoizmem".

Renan w pracy swojej: "Zydostwo z punktu widzenia rasy i religji" powiada: "Nienawisc i niechec do zydów byla powszechna juz w czasach starozytnych. Wszedzie, gdzie zydzi panowali, zycie pogan stawalo sie nie do wytrzymania, zadne okrucienstwo nie moglo isc w porównaniu z zydowskiem".

Oto sa opinje ludzi swiatowej slawy o zydach.

W czasach dzisiejszych powial nowy prad po swiecie. Oto wsród narodów zachodniej cywilizacji ukazuja sie wysilki, które pragna na swiatlo dzienne wyprowadzic to straszliwe zagadnienie, jakiem jest kwestja zydowska.

We Francji zydzi zgromadzili juz w swych rekach wedlug obliczen, 28% nieruchomosci.
Dlatego Charles Maurras w swojej "L'Action Francaise" wola do Francuzów, przestrzegajac ich przed niebezpieczenstwem zamachu zydowskiego na cywilizacje dzisiejsza.

Oczywista, ze i my jestesmy zainteresowani, gdy Francuzi biora sie do rozstrzygania kwesji zydowskiej.

W roku 1872 w "Republique Francaise" Gambetta pisal:
"Rosja moze byc sprzymierzencem Francji wtedy tylko, gdy nie bedzie oddzielona przez samodzielna Polske". A poniewaz juz jest ta samodzielna Polska, wiec dzis musimy sobie zdac sprawe, ze chocby najpotezniej Niemcy wraz z zydami sprzeciwiali sie temu, Polska bedzie po wszystkie czasy sprzymierzencem Francji.

W Anglii tez powial prad zydoznawczy. Organizacja dzis tam szeroko rozpowszechniona pod nazwa "The Britons" glosi o zamachu zydowskim na Anglie i swiat caly w swych odezwach kresli takie zapytania:
- Kto jest dzis najwiekszym sedzia w Anglii? Zyd !
- Kto jest pierwszym komisarzem pracy? Zyd !
- Kto jest sekretarzem Stanu Indji? Zyd !
- Kto jest prywatnym sekretarzem Lloyd George'a? Zyd !
- Kto kontroluje nasze teatry? Zyd !
- Kto inspiruje nasza polityke rzadowa? Zyd !
- Kto nas paczy i prowadzi do strajków? Zyd !
- Kto bez prawa powrotu powinien byc do Palestyny wysiedlony? Zydzi !

"Monitoring Post" otwarcie stawia kwestje zydowska podkreslajac, ze na zgromadzeniach bolszewickich w Londynie przewazaja zydzi i zapytuje: "Jezeli wy, zydzi, powiadacie, ze nienawisc do Rosji prowadzila do tworzenia bolszewizmu tam, to czemze mysmy sie przyczynili do tego, ze robicie to samo co u nas?"

Chamberlain w pracy swojej "Podstawy XIX wieku" napisal: "trzeba byc albo slepym albo czlowiekiem zlej woli, aby nie przyznac, ze problemat wytworzony przez wtargniecie do nas zydostwa nalezy do najniebezpieczniejszych w czasach obecnych".

Powial tez prad zydoznawczy na "Dalekim Zachodzie", bo oto przypomnieli sobie naraz Amerykanie, ze w samym New Yorku jest 1.5 miliona zydów, 5000 organizacji zydowskich, ze budzet gminy zydowskiej wynosi tam 17,5 miljona dolarów, to znaczy wiecej niz budzet niejednego z panstw balkanskich. Przypomnieli sobie Amerykanie, ze zydzi zaczynaja dzis swiatu calemu glosic, iz to wlasnie oni przyczynili sie do odkrycia Ameryki przedewszystkim, albowiem oni sfinansowali wyprawe (tez zyda) Kolumba, a zyd de Torres pierwszy z wyprawy Kolumba postawil noge na Nowym Swiecie. Amerykanie tedy, którzy wiedza, co to jest duma narodowa, zaczeli jasno te kwestie stawiac. Akcja rozpoczeta w Stanach Zjednoczonych przez wybitnego przemyslowca Forda, jest pierwszym okresem olbrzymiej fali jaka zaczela sie w kwesji zydowskiej rozlewac sie w Nowym Swiecie.

W pismie swem "The Dearborn Independent", które sie rozchodzi w tysiacach tysiecy egzemplarzy, Ford wykazuje, w jak olbrzymiej zaleznosci finansowej od zydów znajduje sie dzis Ameryka, jak wykupuja oni nieruchomosci we wszystkich centrach cywilizacji tamtejszej.

My, Polacy, stojac dzis wobec tego najnowszego i zdecydowanego wysilku Amerykanów, którzy staraja sie wyswietlic kwestje zydowska, musimy zawolac: Czesc im wszystkim, a przede wszystkim szlachetnemu Fordowi, co ma odwage stawiac jasno kwestje zydowska w oczach swiata!

Dzis, kiedy swiat caly interesuje sie zydostwem, trzeba jasno zdac sobie sprawe, ze oni, nie kto inny, sa zarazkami i miazmatami rewolucji swiatowej. Czy jasnowidzenie, czy organizacja ich olbrzymia sprawila, ze juz rekopis sjonistów z roku 1903 przepowiedzial przebieg wojny swiatowej, wyniki jej i stosunek zydów do konferencji pokojowej i traktatu.

Slyszelismy o "Protokolach medrców Sjonu". Dzis, gdy sie slyszy sprecyzowane subtelnie zarzuty, które staraja sie zlamac autentycznosc tych "Protokólów", trzeba mimo wszystko przyznac, ze autorowie "Protokólów" byli ludzmi proroczego jasnowidzenia, albowiem tam z niezwykla dokladnoscia przewidziane jest to, co sie obecnie dzieje.

Zyd Herzenstein, posel do drugiej Dumy, iz w roku 1909 wolal do Rosjan:
"Moi panowie, nie opierajcie sie na chlopach, albowiem chlopstwo nalezy do nas, bo u nas pachnie ziemia"; wiedzial ten czlowiek wtedy, co mówil.

Stalo sie to w kilka lat potem. Juz Teodor Hercel w swojej pracy "Der Judenstaat" wyraznie zaznaczyl, ze rewolucjonisci calego swiata sa finansowani przez zydów. A Clemenceau w roku 1916 pisal, ze jedynym szpiegowskim jezykiem, który przez dlugi czas bylo trudno odcyfrowac, jest zargon.

Józef Renaich, redaktor "Figara", powiedzial: "Zydzi sa zawsze rewolucjonistami".

Henry Guilbeaux w pracy swojej, wydanej w Genewie pt. "La Cause Commune", powiada: "Zorganizujemy szereg zamachów miedzynarodowych, to znaczy, ze nasi agenci wytraca wszystkich, których uznamy za szkodliwych dla miedzynarodowego ruchu rewolucjyjnego".

Zydzi sa rewolucjonistami, poniewaz sa wrogami naturalnymi naszej cywilizacji. Nie sa oni wcale demokratami, jak niektórzy sadza. Sa to z natury autokraci, najwieksi wrogowie demokracji wspólczesnej.

"Canadian Jewish Cronicle" wyraznie, na podstawie dokumentów, stwierdza, ze tam, gdzie jest jakikolwiek pokojowy system, zyd zakonspirowany stara sie go podwazyc.

Zydzi wszedzie staja na krancowych biegunach. Gdzie jest monarchia, tam zydzi sa socjalistami, gdzie jest republika - demokratami, gdzie jest socjalizm - bolszewikami. Jedni z nich to ci, którzy skupiaja kapital, inni zacieci wrogowie kapitalu. Uzupelnieniem Rotschildów staja sie Marks i Lassale.

Zydzi w rewolucji rosyjskiej bezwzglednie odegrali i odgrywaja role decydujaca. Zapragneli byc tymi nosicielami swiatla, które ma przyjsc od Wschodu. Bioracy udzial w rewolucji rosyjskiej zydzi sa sprzymierzencami zydów, rozsianych po calej kuli ziemskiej. Wszyscy przodujacy zydzi, którzy tworza dzis wszechswiatowa organizacje, rozumieja, ze rozstrzygniecie kwestji zydowskiej moze byc sprowadzone przez kataklizm, przez
powszechne wstrzasnienie socjalne.

W Paryzu, w "Trocadero", odbyl sie 15 lutego 1921 roku zjazd Komitetu organizacji miedzynarodowych zydowskich i podówczas wolano na caly glos: "Tylko Trzecia Miedzynarodówka moze byc nalezytym wyjasnieniem kwestji zydowskiej".

Ale ponad wszelka gimnastyke slów najwymowniejsze sa liczby i fakty.

Jak stwierdza "Libre Parole", 29 wrzesnia 1920 roku wsród 556 komisarzy bolszewickich, zajmujacych naczelne stanowiska, znajduje sie 458 zydów.

Wiec nic dziwnego, ze dzis patrzymy na zydów, jak na szerzycieli rewolucyjnego ruchu na swiecie calym, zmierzajacym do zapanowania nad swiatem przez przewrót swiatowy. Czas juz, aby swiat sie otrzasnal i do zydów zawolal: "Badzcie sobie nosicielami nowych swiatel, zaprowadzcie nowy lad na ziemi, ale nie kosztem naszej cywilizacji, która my, Aryjczycy, cenimy i z która sie nigdy nie rozstaniemy !".

Jakiez moze byc rozwiazanie kwestji zydowskiej? Oto zagadnienie. Moga byc tylko dwa rozwiazania. Albo zydzi poderwa podstawy panstwowe ustroju nowoczesnego. Albo sami stworza swoja suwerennosc panstwowa.

Sprawdzaja sie dzis slowa Franciszka Liszta, który kiedys powiedzial: "Nadejdzie moment, gdy kwestja pozostawienia zydów wsród nas, lub tez wyeliminowania ich ewentualnego, stanie sie dla wszystkich narodów cywilizacji kwestia zycia lub smierci".

Najbardziej uczciwi zydzi stawiali sprawe w ten sposób, ze kwestja zydowska jest przede wszystkim zagadnieniem narodowem. Dlatego to dr. Daniel Pasmanik powiedzial w swoim czasie: "Najwiekszym klamstwem, jakie zydzi na swoje pohanbienie stworzyli, jest stwierdzenie, ze moga oni byc patrjotami w swoich krajach. Zyd nigdy nie przestanie byc zydem i nalezec do swojego narodu".

A we wspomnianej juz ksiazce "Judenstaat" Teodor Hercel powiada: "Kwestja zydowska moze byc rozpatrywana jedynie, jako kwestja miedzynarodowa. Musi byc ona rozstrzygnieta na terenie polityki swiatowej przez rade narodów kulturalnych".

I dlatego wylania sie tu bardzo konkretne zapytanie: "Czy sjonizm - czy przeciwko sjonizmowi?".

Dwaj profesorowie, uczeni, jeden - dr. Otto Wahrburg, a drugi - dr. Leon Kellner, wolali juz, ze sjonizm jest daleko starsza kwestja i zagadnieniem, niz to przypuszcza Hercel w swej pracy "Judenstaat". Zwracajac uwage na "status quo" na owym terenie, gdzie ma sie ów sjonizm zaszczepic, okazuje sie, ze jest dzis w Palestynie ludnosci okolo 969 000, w tej liczbie 85.000, a wiec tylko okolo 12% zydów. Maja oni wprawdzie w samej Jerozolimie swoja szkole handlowa, seminarium nauczycielskie, w Haifie swój uniwersytet, politechnike. W samej Jerozolimie wychodza dzis wskutek wytezonej dzialalnosci sjonistów 2 dzienniki zydowskie, jest równiez czasopismo w jezyku zydowskim.

Sa jednak wsród zydów przodujace umysly, które w zdecydowany sposób wypowiadaja sie przeciwko sjonizmowi, uwazajac go za rzecz niemozliwa, a wyeliminowanie zydów z posród narodów europejskich poczytujac za fantazje i urojenie. Do takich nalezy Weinninger, który w swoim czasie powiedzial, ze sjonizm uwaza za cos nienormalnego, za cos, co sie sprzeciwia naturze samych zydów, albowiem dla niego zyd jest przedewszystkim kosmopolita.

Józef Reinach tak samo stoi na stanowisku bezwzglednego antysjonizmu, uwazajac, ze niepodobna jest, aby zydzi mogli zapanowac na tym terenie, który przechodzil przez szereg wieków przez rece Arabów, Turków, ze tam nikt nie mysli naprawde, aby mogli znowu przewodzic zydzi. Zreszta jest to kolebka chrzescijanstwa, wiec bedzie trudno te kwestje zalatwic. Sa zreszta pomiedzy zydami, którzy zdaja sobie sprawe, ze rozstrzygniecie kwesji zydowskiej moze byc tylko brane przez pryzmat sjonizmu. Powiadaja oni, ze zydzi posiadaja w sobie bardzo duzo pierwiastków twórczych, wiec maja prawo, aby stworzyc swoja wlasna panstwowosc. Tak twierdzi Brandes, zyd z Kopenhagi, który przez 22 lata byl przeciwnikiem sjonizmu, az wreszcie wyraznie wyznal przed swiatem calym, ze nie widzi rozwiazania kwestji zydowskiej poza sjonizmem.

Max Nordau, jeden z wybitniejszych zydów nowoczesnych, powiada: "Dla mnie asymilacja zydów z narodami, wsród których sie znajduja, jest fikcja, jest czems przeciwko naturze zydów. Sa cale masy zydów, którzy za nic na swiecie nie zechca sie asymilowac, którzy woleliby smierc poniesc, niz pozbyc sie swej kultury. Wreszcie zydostwo nie jest rozpuszczalne w aryjskosci".

Jakaz tedy konkluzja, gdy chodzi o rozstrzygniecie kwestji zydowskiej? Zestawiajac wszystko, co przytoczylem, rozstrzygniecie kwestji zydowskiej oprzec trzeba na tem, co jest najdalsze od wszelkiego fanatyzmu, tj., na zdrowym rozsadku. Ten zdrowy rozsadek powiada, ze kazde obce cialo, które znajduje sie w innym organizmie, powoduje w nim stan chorobotwórczy i wywoluje goraczke, ropienie, a wreszcie smierc. I chocby to byl najpiekniejszy element, chocby djament sam, to na jedno wyjdzie, jak gdyby to byl kawalek drzewa spróchnialego.

Poniewaz jednak zydzi sa bezwzglednie obcym dla aryjskosci organizmem, beda zawsze zatruwac organizm, w którym sie znajduja tj., panstwo nowoczesne, naród nowoczesny. Drugi moment, który wysuwa zdrowy sad, stwierdza krótko i wezlowato:
Ludy chrzescijanskie moga byc rzadzone tylko przez chrzescijan !

Co sie zas tyczy nas, Polaków, krótko powiem: "Jezeli sa szczerzy asymilatorowie, a sa wsród zydów ludzie uczciwi i zacni, trzeba ich przygarnac. Jezeli sa tacy, którzy chca budowac swoje panstwo czy w Palestynie, czy gdzie indziej - trzeba im z calego serca dopomóc. Z tymi zas, którzyby próbowali tu jad bolszewizmu czy rewolucji swiatowej zaszczepic, lub budowac panstwo w panstwie - trzeba za wszelka cene walczyc".

Przed oczy wasze, w mozliwie objektywnym ukladzie, rzucilem tu obraz swiatowego stanowiska zydów:

1. Stwierdzilem, ze niebezpieczenstwo dla cywilizacji ze strony zydostwa rzeczywiscie istnieje.

2. Przytoczylem opinje o zydach ludzi przodujacych cywilizacji.

3. Wskazalem na ten olbrzymi, potezny ruch zydoznawczy, który zaczyna sie na Zachodzie, a zdaza do rozstrzygniecia kwestji zydowskiej.

4. Wykazalem, ze dycydujacym czynnikiem w zamieszkach rewolucyjnych jest zydostwo.

5. Wspomnialem nareszcie o mozliwych sposobach, wyplywajacych ze zdrowego rozumu, rozstrzygniecia kwestji zydowskiej.Wreszcie pozwalam sobie tu publicznie, azeby mnie uslyszano, powiedziec:
Niech zydzi nie mysla, ze tu ksiadz z fanatyzmem staje i potepia naród, który wielkich ludzi wydal i wielka role odgrywa, ze dodaje jadu antysemityzmu. NIE!

Zwracam sie tu z cala swiadomoscia, przedewszystkim do biednych zydów, ciemnych mas zydowskich, które znajduja sie w szponach mafji i nawoluje, zeby sami siebie ratowali, zeby nie dali sie wodzic za nos, zeby nie dali urzadzac pogromów, które najczesciej sa inspirowane przez inspiratorów zydowskich. A potem zwracam sie do uczonych zydów, przodujacych i powiadam: ,Zamiast nami sie zajmowac, idzcie na podobienstwo Uriela Acosty do tych ciemnych mas zydowskich.

Cala sytuacja swiatowa da sie strescic dzis w tem zagadnieniu - z jednej strony Chrystus i Jego cywilizacja, a z drugiej Chrystusa wrogowie. I dlatego na przyszlym wiecu narodów, który bedzie usilowal stworzyc podwaliny swiatowego pokoju, sprawa bedzie rozstrzygnieta wtedy, gdy na stole rozpraw postawiony zostanie Krzyz. W Rosji, w roku 1917, wystawiono Judaszowi Iskarjocie pomnik.

Pragne z calego serca i ufam, ze i naród nasz w owej pamietnej chwili, gdy kwestja zydowska rozstrzygnieta zostanie, na ziemiach swoich wystawi olbrzymi pomnik Chrystusowi Triumfatorowi."


ks. prof. Czeslaw Oraczewski


28 Sie 2010 05:03
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: POLONICA.NET
ZYDZI W DAWNEJ POLSCE

Krol Polski Kazimierz Wielki ostrzegal w 1343r ludnosc chrzescijanska przed Zydami mowiac:
" Zydzi sa prawdziwymi nieprzyjaciolmi naszej wiary chrzescijanskiej"... "Cel zydowskiej przewrotnosci do tego zmierza, aby dobra i majetnosci chrzescijan zawsze uszczuplac i wydrzec".


Wladyslaw Jagiello w Statucie Krakowskim z 1420r mowil: "Przewrotna perfidia zydowska zawsze byla i jest przeciwna i wroga dla chrzescijan i nie tylko co do wiary i do ciala, ale takze najsilniej zmierza do rozdrapywania posiadlosci i przywlaszczania majetnosci".
W 1423r Wladyslaw Jagiello zakazal: "Aby Zydzi pieniedzy chrzescijanom nie pozyczali na karte i prowizje pod przepadkiem".


W 1527r Zygmunt I na prosbe mieszczan warszawskich wypedzil Zydow z Warszawy, co zostalo utrzymane w mocy az do Rozbiorow Polski.


W 1572r Zygmunt II August skazal Zydow na kare 100 000 zl za falszowanie monety bitej, m.inn. z kradzionych sreber koscielnych.


W 1567r papiez Pius V oglosil w bulli:
"Niegodziwosc tego narodu uzbrojona najgorszymi wszelkiego rodzaju sposobami do tego doszla, iz zagraza wspolnemu naszemu dobru"... "Albowiem jesli dopuscimy tak liczne rodzaje lichwy, przez ktora Zydzi wszedzie niszczyli majatki biednych chrzescijan, uwazamy ze dostatecznie jasna jest rzecza, iz oni przechowuja zlodziei, bandytow i sa ich wspolnikami. Staraja sie przez nich rzeczy pochwycone i skradzione, nie tylko swieckie ale i do sluzby bozej sluzace, aby nie byly rozeznane na jakis czas ukryc, albo przeniesc na inne miejsce albo w ogole przerobic.
Bardzo wielu Zydow pod pozorem zalatwiania roznych rzeczy, chodzac do domow uczciwych kobiet sprowadza liczne do domow nierzadu"... "Wreszcie poznalismy dostatecznie i zbadali jak nienawistnie odnosi sie ten przewrotny rodzaj do imienia Jezus, jak jest nieprzyjaznym dla wszystkich , ktorzy zaliczaja sie do tego imienia, jakimi wreszcie podstepami czyhaja na ich zycie".


Sebastian Klonowicz (1551-1602) - sedzia w Lublinie d/s zydowskich mowil: "Zyd lichwa ciazy wielkim miastom, dziwnemi sily dobija sie podlug zysku. Przedaje wszystko, handluje woda, handluje powietrzem, handluje pokojem, frymarczy przedajnym prawem. A wszedzie, gdzie sie handlem wcisnie przymili sie panujacym, aby zarzucic sieci zwyklego sobie oblowu"... "Otoz to Abrahama podobno jedyne potomstwo, nasladujace swiete i sprawiedliwe obyczaje przodkow".


W 1656r Stefan Czarniecki rozkazal wyciac Zydow w Sandomierzu za to, ze masowo sprzyjali i wspolpracowali z najezdzcami - Szwedami, w czasie Potopu.


W 1713r ks Stefan Zuchowski w swojej pracy pt. "Proces kryminalny o niewinne dziecie okrutnie przez Zydow zamordowane" pisal: "Ledwie nie z calej Europy rugowani, do nas jako do raju przyszli"... "Ale czas by te jaszczurki i Polakom z zanadrza wyrzucic".


W 1758r O.Gaudenty Pikulski pisal: "Jesli wedlug zdania cudzoziemca Polska jest pieklem wiesniakow, to Zydzi ze stroju i funkcji swojej jak czarni diabli w tym piekle, na arandach i karczmach dopiekaja ubogich wiesniakow".


Synod Episkopatu Polski w Piotrkowie w 1542r w memoriale do Zygmunta Starego zwracal sie z nastepujaca prosba:

"Aby pomnac na wielkie szkody i straty jakie dzieja sie Kosciolowi i chrzescijanskiej ludnosci w calym panstwie polskim
z powodu przyjmowania na jego terytorium tak wielkiej liczby przewrotnych i bezboznych Zydow, wypedzonych z sasiednich i innych krajow, zamknal calkowicie dostep i naplyw Zydow do Polski, zmniejszyl i ograniczyl ich liczbe w calym panstwie".


Synod warszawski w 1561r prosil Zygmunta Augusta:

"Aby Zydow nie naznaczano na urzedy publiczne, kierownicze i do poboru cla, jak to sie dzieje w wielu miejscowosciach Polski".


Synod chelmski w 1604r :

"Obrzydliwa przewrotnosc Zydow zarowno w diecezji chelmskiej jak i calej Rzeczpospolitej doszla juz do tego zuchwalstwa i bezczelnosci, ze Zydzi goruja nad chrzescijanami nie tylko wszelkiego rodzaju handlem, ale nadto panuja nad ludem chrzescijanskim, nad nim sie coraz bardziej sroza i znecaja, zajmujac podstepnie w posiadanie czy to dzierzawe majatki i dobra ziemskie. Wobec takiej przewrotnosci zydowskiej wszyscy wierni katolicy, pomni na odpowiedzialnosc przed Bogiem
na sadzie, powinni zerwac wszelkie stosunki z Zydami, nie popierac ich wcale i ze wszystkich sil powsciagac ich niegodziwosc".


Synod poznanski w 1642r :

"Nie mozna juz dalej tolerowac wzmagajacego sie z dniem kazdym zuchwalstwa Zydow, ktorzy nie tylko przez zajmowanie sie handlem i rzemioslem pozbawiaja chrzescijan srodkow do zycia, ale nadto okazuja sie najbardziej nienawistnymi wrogami religii chrzescijanskiej, gdyz z pogardy dla praw koscielnych ponizaja niedziele i swieta katolickie wykonujac w te dni zakazane prace i handel".


Synod plocki w 1643r :

"Sluszna jest rzecza i zgodna ze swietymi kanonami, azeby chrzescijanie calkowicie zerwali z Zydami".


Synod wilenski w 1685r :

"Zydzi z pogardy i nienawisci do religii chrzescijanskiej szerza wszedzie zepsucie, bezboznosc i zgorszenie wsrod chrzescijan".... "Niewiasty chrzescijanskie bedace karmicielkami dzieci zydowskich uwodzone sa przez Zydow za umowiona cene pieniezna do strasznych zbrodni, do pijanstwa i rozpusty, i o zgrozo... do wydawania im wlasnych dzieci zabijanych nastepnie okrutnie przez Zydow dla celow rytualnych, jak to juz niejednokrotnie w poprzednich czasach zdarzalo sie, o czem poucza historia".

Synod poznanski w 1720r :

"Przewrotny narod zydowski, prastara nienawiscia do Zbawiciela Naszego i zawsze najwiecej wrogo usposobiony do chrzescijanstwa, im bardziej krepowany jest prawem kanonicznym i prawem cywilnym, tym wiecej rosci sobie urojenia, ze mu wszystko wolno, opierajac sie na protekcjach pogardza wszystkim i nie pozostawia niczego nienaruszonym.
Nie tylko niesprawiedliwa lichwa doprowadza ludnosc do zubozenia, lecz okrada chytrze skarb panstwa na clach wszelkiego rodzaju, miesza sie do sprzedazy kosztownosci, do handlu miesem i artykulami spozywczymi, napojami alkoholowymi, do arend i dzierzawienia browarow, gorzelni, gospod i zajazdow, karczem a nawet niekiedy i do posiadlosci ziemskich.
Utrudniaja katolikom sposob do zycia i przywlaszczaja sobie nad nimi wladze".... "Zydzi, ten wrog najwiekszy, ciesza sie wielka protekcja moznych".


Synod przemyski w 1723r :

"Zydzi, ten gad jadowity, ci wygnancy palestynscy, ktorzy juz zalali cala Rus i rozrastaja sie na krzywdzie i wyzysku chrzescijan, pelni pychy, nienawisci i chytrosci, stawiaja sobie za glowny cel swej przewrotnej dzialalnosci:
podstep, zbrodnie i wszelkiego rodzaju wystepki, bluznierstwa, zniewagi i wyszydzanie Tajemnic Wiary naszej swietej.
Jakze nad wyraz bolesna jest rzecza, iz wielu sposrod polskich magnatow i szlachty popiera Zydow dajac im latwiejszy do siebie dostep, anizeli katolikom, ludzac sie nadzieja przyszlych zyskow i pozyczek pienieznych od Zydow, a nie baczac na to, ze pieniadze w tak nieuczciwy sposob nabyte predko utraca i sciagna na siebie i na swoje potomstwo kare Boza i utrate blogoslawienstwa Bozego".


Synod plocki w 1733r :

"Przewrotne zydostwo, ten narod nienawistny Bogu, szerzyciel i roznosiciel wszelkiego zepsucia i rozkladu moralnego, herezji, zalewa z niebywala szybkoscia cala Polske".... "Wzrastaja na silach i korzenie swoje coraz glebiej zapuszczaja z uszczerbkiem wielkim i szkoda dla chrzescijanstwa i katolikow wsrod ktorych zyja, panosza sie i rozposcieraja".


Synod chelminski w 1745r :

"Narod zydowski, przewrotny i nienawistny Bogu jest zepsutego umyslu i zatwardzialego serca, a calem jego dazeniem jest by majatki i wszelkie dobra chrzescijan rujnowac, niszczyc, uszczuplac i niweczyc".


Synod kijowski w 1762r :

"Nalezy ubolewac nad bezczelnoscia i zuchwalstwem Zydow, ktorzy korzystajac z protekcji moznych panow liczacych na zyski, szerza sie po calej Polsce, dopuszczaja sie bezkarnie roznych wystepkow, oszustwa, zdrad, krzywd i wszelkiego rodzaju nienawisci i naigrywania sie z chrzescijan, lichwy, zabobonow, czarow, swietokradztwa, bluznierstw przeciwko Panu Bogu i wierze chrzescijanskiej, naruszenia swiat katolickich i praw tak koscielnych jak i panstwowych".


Synod lwowski w 1762r :

"Narod zydowski pod protekcja moznych rozszerza sie i wszelkich wysilkow uzywa, zmierzajac do ruiny i zniszcenia chrzescijan".


28 Sie 2010 05:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.