Obecny czas: 27 Maj 2018 01:19

Regulamin forum

Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Jestem Polakiem, wiec mam obowiazki polskie 
Autor Wiadomość

Post Re: Jestem Polakiem, wiec mam obowiazki polskie
Bóg, Honor i Ojczyzna

Przed wojna dewiza Wojska Polskiego brzmiala Honor i Ojczyzna.
Dopiero w czasie wojny, w Polskich Silach Zbrojnych na Zachodzie, przywrócono jej pelne brzmienie, znane w Polsce od XVI wieku. Wojenna trwoga spowodowala powrót do Boga…

Dewize Honor i Ojczyzna wprowadzono na sztandary Wojska Polskiego na podstawie ustawy Sejmu RP z 1 sierpnia 1919 o godlach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. Potwierdzil ja Prezydent RP rozporzadzeniem z 13 grudnia 1927 o godlach i barwach panstwowych oraz o oznakach, choragwiach i pieczeciach oraz dekretem z 24 listopada 1937 o znakach wojska i marynarki wojennej.
Bylo to nawiazanie do bliskiej Polakom tradycji francuskiej, napoleonskiej.
Dewiza Honneur et Patrie wystepowala na sztandarach wojsk napoleonskich i na Legii Honorowej, ustanowionej przez Napoleona Wielkiego w 1802.

W swiadomosci Polaków funkcjonowala jednak inna, pelniejsza dewiza, znana w polskiej tradycji i literaturze od XVI wieku:
Bóg – Honor – Ojczyzna.
Trzeba bylo wojennej tragedii, by ja przywolac na polskie sztandary.
Stalo sie to w roku 1943. Najpierw prezydent Wladyslaw Raczkiewicz zmienil 15 X 1943 dekret z 1937 o znakach wojska i marynarki wojennej, a 28 pazdziernika 1943, rozkazem nr 17, naczelny wódz gen. broni Kazimierz Sosnkowski wprowadzil nowa dewize w zycie. General pieknie uzasadnil zmiane i przy okazji informowal zolnierzy, ze nastapila ona z jego inicjatywy.

W Polsce sowieckiej zmiana nastapila dopiero w roku 1955, ale byla wielce wymowna. Na podstawie dekretu z 9 listopada 1955 o znakach Sil Zbrojnych polska dewize zastapiono sowieckim potworkiem jezykowym z konstytucji Stalina:
Za nasza Ojczyzne Polske Rzeczpospolita Ludowa.
Zolnierz walczacy za PRL, a nie za Polske, mógl strzelac do polskiej mlodziezy i polskich robotników w roku 1956 i 1970… Tym bardziej, ze honoru od niego nie wymagano…

Dewize z czasu wojny przywrócono dopiero w roku 1993, na podstawie ustawy z 19 lutego 1993 o znakach Sil Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej .

*  *  *

Naczelny Wódz
Rozkaz nr 17
Na mój wniosek Rzad uchwalil, zas Pan Prezydent Rzeczypospolitej dekretem swoim zatwierdzil napis „Bóg, Honor i Ojczyzna” na sztandarach Sil Zbrojnych.
Haslo to odpowiada najglebszej tresci historii i tradycji naszej.
Od zarania swych dziejów Naród Polski byl wierny glebokiej idei, zawartej w tych trzech wymownych slowach.
Wiem, jak zywy oddzwiek zawolanie „Bóg, Honor i Ojczyzna” budzi dzis zwlaszcza wsród szeregów walczacych.
Dowodza tego sztandary podziemnej Polski, jak na przyklad ten z Wilna, przez siedem granic do dzielnych lotników w Anglii przeslany; swiadczy o tym glos podchorazych, który w czerwcu ubieglego roku z tzw. „Zegrza Ujazdowskiego” z Uzbekistanu az tutaj do nas dotarl; to samo haslo glosily wasze zolnierskie serca, kiedy w pierwsza rocznice wojny w Szkocji, na nowym wówczas sztandarze umiesciliscie samorzutnie slowa „Bóg, Honor i Ojczyzna”.
Za wieczne idealy, przekazane nam przez dzieje, walczyc bedziemy az do zwyciestwa.
Wierze, ze nam, pragnacym Majestatowi Polskiemu nalezna przywrócic czesc – blogoslawic bedzie Bóg ojców naszych.
Naczelny Wódz
Sosnkowski
general broni
Londyn, dnia 28 pazdziernika 1943 r.

14 Lut 2016 09:51
Administrator
Awatar użytkownika

Obowiązkiem Polaka musi być obrona granic Ojczyzny, tymczasem Żydzi wyważyli dżwi do Polski i wpuszczają muzułmańskich koczownikóe.
Żydowska Unia otwiera dżwi dla Turków, Hazarów, Tatarów i innej otomańskiej bandy , bez oddania jednego strzału, to koniec Europy.

KE pozytywnie o Turcji, jutro ma dać zielone światło dla zniesienia wiz
03.05.2016 15:31
Według syjonistycznej Brukseli, władze w Ankarze zrobiły duże postępy, by spełnić żydowskie warunki.
Jednak Turcja wciąż nie nadrobiła w pełni zaległości.
KE zdecyduje się na zniesienie wiz dla mieszkańców Turcji.
Mimo że Ankara wszystkich warunków nie spełnia, Komisja Europejska ma opublikować jutro raport otwierający drogę do zniesienia wiz w czerwcu, do czego zobowiązali się na marcowym szczycie unijni liderzy.
Władze w Ankarze ostrzegły niedawno, że jeśli wizy nie zostaną zniesione, umowa z Unią Europejską zostanie zerwana. Jeszcze kilka miesięcy temu Turcja nie spełniała połowy z 72 unijnych kryteriów.
Teraz podobno spełnia około 60 warunków. Wczoraj - jak poinformował rzecznik Komisji Żydówka Margaritis Schinas - Turcja spełniła kolejny. - Rząd przyjął dekret zezwalający na wjazd do Turcji bez wiz obywatelom wszystkich 28 krajów Unii. Powtarzam - wszystkich 28 krajów - powiedział rzecznik.
A to oznacza, że także dla obywateli Cypru, z którym Turcja jest od wielu lat skłócona i nie chce go oficjalnie uznać. Zielone światło Komisji Europejskiej dla zniesienia wiz dla obywateli Turcji nie kończy prac. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do komisarzy ludowych czyli Żydów z KE.

04 Maj 2016 01:55
Administrator
Awatar użytkownika

Obowiązkiem Polaka jest śledzenie poczynań wrogów i pospolitych cwaniaków, szukających łatwego zarobku na Polakach.
Ta grupa syjonistycznych kabotynów zdobywa popularność na przyklejaniu się do Słowiańszczyzny.
https://youtu.be/9fRDZCrzS58

24 Maj 2016 14:42
Administrator
Awatar użytkownika

29 Maj 2016 07:22
Administrator
Awatar użytkownika

Obowiązkiem Polaka jest przepędzenie Syjonistów z Europy zanim na wymordują.
Syjonistyczne ścierwo globalne, rozpylaniem śmieci na niebie, powoduje anomalia pogodowe.
Gdzie jest Polskie Wojsko, dlaczego nie strzela do skurwysynów zaśmiecających Polskie niebo?
Huraganowy wiatr pustoszy Polskę. Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne. 3 osoby nie żyją.
To są skutki żydowskie polityki globalnej.
Żydowskie samoloty codziennie rozpylają tysiące ton śmieci na Polskim niebie.
• Silne wichury nad Polską
• W Zgierzu w woj. łódzkim drzewo runęło na samochód: jedna osoba nie żyje, dwie są ranne
• W Niechłoninie w powiecie działdowskim zginął mężczyzna - zawaliła się na niego ściana budynku
• W Załuskach w woj. mazowieckim zginął operator dźwigu
• W Elblągu nurt wezbranej rzeki Babica porwał przechodzącą przez kładkę kobietę. Kobiety nie udało się uratować
• W Małopolsce konar przygniótł matkę z trójką dzieci
• W Wąbrzeźnie piorun uderzył w dach szkoły
• W całym kraju strażacy interweniowali już prawie 3000 razy
• Meteorolodzy ostrzegają: to jeszcze nie jest koniec. Wieczorem i nocą burze i nawałnice mogą znów zaatakować
Miejsce tragicznego wypadku w Zgierzu, w którym jedna osoba zginęła a dwie zostały ranneMiejsce tragicznego wypadku w Zgierzu, w którym jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne (PAP / Grzegorz Michałowski)
Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne; wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych - to bilans wichur i burz, które przechodzą nad Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Mazowszu, w warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.
W Zgierzu w woj. łódzkim jedna osoba zginęła, a dwie są ranne po tym, jak powalone przez wichurę drzewo uderzyło w samochód. W podobnym wypadku w Chorzowie na Śląsku jedna osoba została ranna. W Niechłoninie w powiecie działdowskim w województwie warmińsko-mazurskim pod gruzami ściany szczytowej budowanego obiektu gospodarczego zginął mężczyzna. Na Mazowszu zginął operator dźwigu. W miejscowości Nowe Bystre w Małopolsce konar przygniótł matkę z trójką dzieci.
Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w całym kraju prądu nie ma ponad 53 tys. odbiorców (17,6 tys. w woj. podlaskim, 17,1 tys. w woj. małopolskim, 16,3 tys. w woj. śląskim, 1,3 tys. w woj. opolskim, 1 tys. w woj. warmińsko-mazurskim).

Parchate świnie rodem z Azji, chcą nas wymordować. Dlaczego władza milczy? Gdzie jest kościół?
Nie widzicie nieba, czy udajecie durniów?

Pożyczcie od Putina rakiety i zestrzelcie to ścierwo zanim nas wymordują.

W wyniku zaśmiecania nieba nad Polską przez syjonistyczne kurwy, dochodzi do kataklizmów.
Nawałnice nad Polską. 43 tysiące osób nadal nie ma prądu
18.06.2016 19:41
Po piątkowych nawałnicach prądu nie ma ciągle 43 tysiące odbiorców - podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. To dane na godzinę 18:00.
Miejsce tragicznego wypadku w Niechłoninie pod Działdowem. Pod naporem huraganowego wiatru runęła szczytowa ściana budowanej obory. Przygnieciony nią mężczyzna pracujący na budowie zginął na miejscu
Miejsce tragicznego wypadku w Niechłoninie pod Działdowem. Pod naporem huraganowego wiatru runęła szczytowa ściana budowanej obory. Przygnieciony nią mężczyzna pracujący na budowie zginął na miejscu.

Jak mówi Anna Adamkiewicz z RCB, awarie są stopniowo usuwane. W piątek wieczorem, po serii burz i nawałnic 370 tysięcy odbiorców w całej Polsce nie miało prądu.
Od piątku do sobotniego popołudnia strażacy - w związku z silnymi burzami i wichurami, które w piątek przeszły nad Polską - interweniowali blisko 14 tys. razy. Połowa tych interwencji przypadła na województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie i śląskie.
Jak poinformował po południu rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak, od piątku do godz. 15. w sobotę strażacy odnotowali 13 tys. 834 interwencje. Najgorsza sytuacja była na Mazowszu – 3 tys. 634 zgłoszenia oraz w woj. warmińsko-mazurskim - 1 tys. 830 i śląskim – 1 tys. 429.
W wyniku nawałnic zginęły w sumie cztery osoby, a 30 zostało rannych, w tym siedmiu strażaków.
TVPInfo
Jeśli chodzi o podtopienia, to - według danych PSP - interwencji związanych z wypompowywaniem wody było 425; najwięcej w Wielkopolsce, Zachodniopomorskiem, na Kujawach i Pomorzu. Z kolei interwencji związanych z usuwaniem drzew było 12 tys. 47 najwięcej na Mazowszu – 3 tys. 175, Warmii i Mazurach - 1 tys. 498 i Śląsku – 1 tys. 319.
Wiatr zerwał lub uszkodził też dachy na 803 budynkach, w tym na 521 mieszkalnych. - W tym przypadku także najgorzej było w woj. mazowieckim - dodał Frątczak. Tylko na Mazowszu wichury uszkodziły lub zerwały dachy na 178 budynkach mieszkalnych.
- Nasze akcje polegały przede wszystkim na usuwaniu tysięcy powalonych drzew które tarasowały ulice, chodniki, uszkadzały zaparkowane samochody. Zabezpieczaliśmy też uszkodzone dachy, reklamy, bilbordy. W sumie w akcjach w całym kraju wzięło lub bierze udział blisko 60 tys. strażaków z PSP i OSP oraz blisko 14 tys. pojazdów - powiedział Frątczak.
- Te dane świadczą o dynamice i skali zjawisk pogodowych - dodał.

19 Cze 2016 16:07
Administrator
Awatar użytkownika

← Judeo-chrześcijańskie rozterki prezydenta Dudy
BY PAZIEM | 24 CZERWIEC 2016 · 19:24 ↓ Jump to Comments
Trasa „Pochodu Słowiańskiego” przebiega przez Polskę
SobórSłowiański_HerbInformujemy, że w dniach 26.06 – 07.07.2016 m.in. przez Polskę będzie przebiegać trasa „Pochodu Słowiańskiego”, czyli delegacji reprezentującej Międzynarodowy Związek Organizacji Społecznych „SOBÓR WSZECHSŁOWIAŃSKI” z siedzibą w Moskwie.

Organizacje i osoby zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami Soboru Słowiańskiego prosimy o kontakt z Pawłem Ziemińskim na adres emailowy podany na stronie: wiernipolsce1.wordpress.com
W godzinach przedpołudniowych, w poniedziałek 27 czerwca 2016 r. zaplanowane jest spotkanie w hotelu „U Witaszka” ( Czosnów k/ Warszawy, kierunek Gdańsk).
Następnie w tym samym dniu zapraszamy zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu na Polach Grunwaldu ok. godz. 17:00. W dniu następnym 28.06.2016 zainteresowane osoby mają możliwość w godzinach przedpołudniowych spotkać się z delegacją SOBORU SŁOWIAŃSKIEGO w hotelu Panorama w Szczecinie.
W kolejnych dniach delegacja ( i towarzyszący jej artyści )odwiedzą miejsca związane z dziejami Słowiańszczyzny na terenach Niemiec, Czech i Słowacji, gdzie odbędzie się festiwal słowiański w Nitrze.
W drodze powrotnej delegacji planujemy spotkanie w Łodzi lub w Warszawie w dniu 7 lipca 2016 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Zwracamy się także do organizacji i osób gotowych wesprzeć finansowo program spotkania z delegacją w dniach 27.06 i 07.07. 2016, o zgodnie z możliwościami wpłaty na wskazane na naszej stronie konto, z dopiskiem „Grunwald”. Ekipa WPS będzie się starać dokumentować filmowo przebieg spotkań z delegacją SOBORU SŁOWIAŃSKIEGO w Polsce.

Paweł Ziemiński

Prezes Stowarzyszenia

Wierni Polsce Suwerennej

oraz

pełnomocnik ogólnopolski

ds. rozbudowy struktur organizacyjnych

partii Polska Patriotyczna

Podziel się:

24 Cze 2016 23:18
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość