Obecny czas: 21 Lut 2018 13:15


Regulamin forum


Forum powinno służyć Polakom do zrozumienia sytuacji w jakiej się znalazła ich Ojczyzna.
Pisanie jest możliwe wyłącznie na prywatną pocztę po uprzednim zarejestrowaniu.
Listy uzupelniające wiedze na temat suwerenności Polski, zostaną umieszczone na forum pod haslem " z prywatnej poczty "Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1855 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186
 Temat tygodnia. 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4765
Post Re: Temat tygodnia.
MSZ chce wyjaśnień ws. incydentu na terenie ambasady w Tel Awiwie

Na wejściu do polskiej ambasady w Izraelu ktoś namalował sprayem swastyki i wypisał wulgarne, antypolskie hasła - potwierdził dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Artur Lompart. Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły incydent oraz podjęły działania w celu zapewnienia ochrony polskiej placówki dyplomatycznej.
Times of Israel opisuje, że akt wandalizmu miał miejsce w czasie, gdy w Izraelu "narasta gniew" w stosunku do Polski
Tamtejsze media wskazują, że wczoraj polski premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi
Na bramie prowadzącej do budynków ambasady umieszczono m.in. hasła "Polish sh*t", "Murderer" oraz swastyki
Izraelska policja wszczęła w tej sprawie śledztwo - potwierdził Artur Lompart. Dyrektor podał też, że "zdaniem MSZ należy zdecydowanie obniżyć temperaturę dyskusji, jaka toczy się w obu państwach, gdyż obecny jej poziom nie sprzyja dialogowi".
Portal Times of Israel poinformował o akcie wandalizmu wobec polskiej ambasady w Tel Awiwie i dodał, że doszło do niego w czasie, kiedy w Izraelu "narasta gniew" na "polską ustawę o Holokauście".
Inne izraelskie portale informują o tym zamieszczając zdjęcia, i zwracają uwagę, że dzień wcześniej polski premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi. Na tę wypowiedź Morawieckiego bardzo krytycznie zareagowało wielu izraelskich polityków.

_________________
adm


18 Lut 2018 22:50
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4765
Post Re: Temat tygodnia.
Żydzi przeginają pałę i zachowują się jak małpy z granatami, coraz bardziej zachęcając Polaków do zastanawiania się nad sensem współpracy z Izraelem..
Słowa premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedziane w sobotę w Monachium oznaczają przekroczenie granicy, za którą jest już tylko obłęd - głosi niedzielne oświadczenie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.
Szef rządu, podczas jednego z paneli Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, odpowiadając na pytanie dziennikarza "New York Times" Ronena Bergmana, dotyczące ustawy o IPN, powiedział m.in.: jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane, jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy (ang. perpetrators). Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy.
Słowa Morawieckiego wywołały oburzenie środowisk żydowskich i polityków w Izraelu, m.in. premiera Benjamina Netanjahu. W niedzielę odniósł się też do nich Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.
Wypowiedziane 17 lutego w Monachium słowa premiera Mateusza Morawieckiego o Zagładzie: "byli polscy zbrodniarze, tak samo jak byli żydowscy zbrodniarze, rosyjscy, ukraińscy, nie tylko niemieccy" oznaczają przekroczenie granicy, za którą jest już tylko obłęd - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej ZGWŻ.
Jak dodano, Zagłada była zbrodnią niemieckiego państwa, w której uczestniczyli niestety także i Polacy, wystarczająco liczni, by nie można było zbyć ich udziału mianem "indywidualnych przypadków". - Nie daje to jednak prawa nikomu, w tym zwłaszcza premierowi polskiego rządu, by wymieniać ich jednym tchem razem ze zbrodniarzami niemieckimi - podkreślili autorzy stanowiska Związku.
Według nich byli też sprawcy ukraińscy, także liczni i działający, inaczej niż Polacy, w zorganizowanych formacjach, cieszących się poparciem części ukraińskiego społeczeństwa, co nakłada na ich zbrodnie dodatkowe brzemię.
W oświadczeniu przyznano, że byli też sprawcy żydowscy, funkcjonariusze policji gettowych czy niektórych Judenratów, jak i indywidualni zdrajcy. - Inaczej, niż zbrodniarze niemieccy, sprawcy ukraińscy i polscy, działali oni pod presją bezpośredniego terroru, w sytuacji podobnej to tej, w jakiej znajdowali się więźniowie obozów koncentracyjnych. Żadnemu granatowemu policjantowi polskiemu, inaczej niż policjantom gettowym, nie groziła śmierć rodziny za odmowę dostarczania Żydów w ręce Niemców - podkreślono.
- Wymienianie ich, działających pod najstraszliwszym przymusem, jednym tchem ze sprawcami polskimi, ukraińskimi, czy zbrodniarzami niemieckimi, którzy od popełnienia zbrodni mogli się uchylić, jest dowodem moralnej ślepoty - oceniają autorzy stanowiska.
Ich zdaniem historycy wreszcie nie znają znaczących przykładów udziału, zgodnie ze słowami premiera, Rosjan w Zagładzie. - Jeżeli zaś premier miał na myśli inne zbrodnie, istotnie popełnione przez Rosjan, to by oznaczało, że uważa Zagładę za zbrodnię jak każda inna. W obu przypadkach mielibyśmy do czynienia ze zdumiewającą historyczną niewiedzą - dodali.
- Wzywamy premiera, i innych polityków, do powstrzymania się od dalszych nieprzemyślanych wypowiedzi, które stanowiąc zaprzeczenie prawdy historycznej, kompromitują ich osobiście oraz instytucjonalnie - głosi oświadczenie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.
Wildstein: W wypowiedzi premiera nie było cienia negacji Holokaustu, były tylko słowa prawdy
Burza w Izraelu
W Izraelu odebrano wypowiedź Morawieckiego jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Premier Izraela Benjamin Netanjahu uznał wypowiedź za "oburzającą".
W niedzielę doszło do rozmowy telefonicznej między szefami rządów Polski i Izraela. Po jej zakończeniu Morawiecki napisał na Twitterze: "Holocaust, ludobójstwo na Żydach popełnione przez niemieckich nazistów, był wyjątkowo przerażającą zbrodnią. W tych strasznych czasach, wśród wszystkich narodów byli ludzie, którzy zdobywali się na gesty największego miłosierdzia".
"Byli niestety i tacy, którzy odsłaniali najciemniejsze strony natury ludzkiej kolaborując z niemieckimi nazistami. Dialog o tej najtrudniejszej historii jest niezbędny, ku przestrodze. Taki dialog z Izraelem będziemy prowadzić. Dziś rozmawiałem o tym z premierem @netanyahu" - dodał premier.
Według relacji strony izraelskiej, Netanjahu powiedział Morawieckiemu, iż "nie ma podstaw do porównywania działań Polaków podczas Holokaustu do działań Żydów". Sobotnią wypowiedź szefa polskiego rządu Netanjahu uznał za niedopuszczalną.
Czytaj więcej
Nie ma przeprosin. Morawiecki po rozmowie z Netanjahu powiedział że; podtrzymuje słowa z Monachium

_________________
adm


19 Lut 2018 01:57
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4765
Post Re: Temat tygodnia.
Pawłowicz grozi, że "pogoni grupy żerujące na Polakach". Z nagim mieczem
"To walka na śmierć i życie" – ogłasza na okładce najnowszego tygodnika "Sieci" Krystyna Pawłowicz.
Zamiast wachlarza, trzyma w dłoni miecz.
Posłanka PiS udzieliła "bezkompromisowego wywiadu" Michałowi Karnowskiemu, w którym zapowiada wojnę z kłamstwem i manipulacją. Jej zdaniem, Polacy wciąż żyją w patologicznym państwie, które najwyższy czas odzyskać. Jak? Zaczynając od reformy sądownictwa, jawiącego się jej niczym gniazdo żmij. – Tam skandal goni skandal, a polityczne zaangażowanie sędziów nawet nie jest przez wielu z nich ukrywae – mówi Karnowskiemu. Pawłowicz ma rozwiązanie. – Trzeba próbować, domagać się obiektywizmu. Nie miejmy jednak złudzeń - bez naprawdę dużej wymiany kadrowej wiele się nie zmieni – radzi.
Dalej polityk wyznaje, że wie, co się dzieje z pierwszej ręki: od samych sędziów. – Widzimy też wszyscy próby zastraszenia tych sędziów, którzy kandydują do nowej KRS, którzy chcieliby wziąć udział w odbudowie autorytetu swojego środowiska – mówi.
Na radzie by jednak nie skończyła.
Pawłowicz uważa, że zmiana potrzebna jest wszędzie, jeśli ma "wejść głęboko" i "być nie odwrócenia". – Potrzeba nam więcej kadencji, by pogonić wszystkie grupy żerujące na Polakach, także w samorządach. Ale to zależy od tego, czy będą uczciwie policzone głosy. Ja w wynik poprzednich wyborów samorządowych nie wierzę. Były skręcone i zmanipulowane– uważa.

_________________
adm


19 Lut 2018 09:16
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4765
Post Re: Temat tygodnia.
Naczelny rabin Polski zabiera głos ws. słów premiera
dzisiaj 19:20

To decyzja premiera, czy powinien przeprosić za swoje słowa. Ja nie będę mówił drugiemu człowiekowi, co ma robić - mówił dziś w Polsacie News naczelny rabin Polski. Michael Schudrich pytany był o słowa Mateusza Morawieckiego, o tym, że "sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi".
Schudrich podkreślał, że "przy tak wielkiej ilości emocji, potrzebny jest czas". Pytany o to, co dalej z ustawą o IPN, odpowiedział, że "myśli jak prezydent Duda". - Język ustawy nie jest klarowny, do wyjaśnienia są również kwestie prawne - komentował.
Rabin mówił o tym, że "Polacy i Żydzi żyją ze sobą już tysiąc lat". - Mamy wiele wspólnych cech - jesteśmy uparci, nie chcemy słuchać drugiej strony, nie słuchamy też bólu drugiej strony - podkreślał Schudrich, który zwracał uwagę na "nieustanne tendencje, aby udowodnić, że mamy rację". Podkreślał, że ważne jest, czy sprawiany ból "jest z intencji, czy też przypadkowy".
- Głupotą jest to, że nie słyszymy drugiej strony - zaznaczył, zachęcając, "aby szukać sposobu do rozmowy". - Polska jest potrzebna Izraelowi, a Izrael jest potrzebny Polsce - dodał Schudrich, nie powiedział tylko do czego?.
Rabin zwracał również uwagę na to, że w Polsce nie ma wystarczającej reakcji na antysemityzm co oznacza że Polacy zbyt niechętnie włażą Żydom w dupę na kolanach.
Według Schudricha, zaistniała obecnie sytuacja sprawia, że niektórzy polscy obywatele zastanawiają się, "czy Żydzi są tutaj (w Polsce - red.) w domu". Dla mnie Żydzi są w Polsce nieproszonymi gośćmi sprowadzonymi przez Imperium Rzymskie w celu szpiegowania Polaków i współpracy z okupantem, co ma miejsce do dziś.
http://www.periodyk.com/

_________________
adm


20 Lut 2018 01:25
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4765
Post Re: Temat tygodnia.
Viktor Orban: grozi nam natomiast niebezpieczeństwo z Zachodu Zdaniem Viktora Orbana trzeba chronić nie tylko Budapeszt, ale i całą Europę środkową od złych wpływów Londynu, NY, Berlina, Paryża czy Brukseli. Przede wszystkim chodzi o zagrożenie imigrantami, ale nie tylko. Orban usiłuje przekonać, że zachodni przywódcy nie rozumieją, co się dzieje na kontynencie i, jeśli im się na to pozwoli, doprowadzą nie tylko do upadku Europy, ale w ogóle całej kultury i tożsamości swoich narodów. Do tej pory Orban mówił "nie" imigrantom, teraz mówi to samo Zachodowi. Materiał "Faktów z Zagranicy"

_________________
adm


20 Lut 2018 03:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1855 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 182, 183, 184, 185, 186


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.