Obecny czas: 18 Cze 2018 04:07


Regulamin forum


Na naszym forum obowiązuje autocenzura która osoba tu pisząca ustala stosownie do poziomu jaki reprezentuje.
Niedopuszczalne sa wulgaryzmy i kłamstwa.
Zalecane jest pisanie krótkich tekstów i ewentualne odsyłanie do materiałow źródłowych znajdujących sie na serwerach bezpiecznych i sprawdzonych .
Forum suwerenność znajduje sie na naszym własnym serwerze zatem nie musicie Państwo oglądać reklam, nie musicie się obawiać spamów i wirusów.Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Własność rzecz święta cz.1 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25 Mar 2009 19:32
Posty: 12
Post Własność rzecz święta cz.1
Własność rzecz święta cz.1

Tygodnik Regionalny Nr 39 z 28.09.2006 w artykule M. Gawrylika pt. ”Odbiorą kawał Otwocka” poinformował Czytelników, że Warszawska Wyznaniowa Gmina Żydowska wystąpiła do Komisji Regulacyjnej ds. Gminy Żydowskiej (KR ds. GŻ) o zwrot 17 nieruchomości o łącznej powierzchni 317 827 m2 (31,78 ha) położonych na terenie powiatu otwockiego. Z podobnymi roszczeniami Gminy Żydowskie występują w całej Polsce.

KR ds. GŻ została powołana przez rząd RP i wyposażona w uprawnienia sądu. Może prowadzić śledztwa i wydawać postanowienia, możliwości odwołania od postanowień nie przewidziano. Przedmiot działań KR ds. GŻ określa „Ustawa z dn.20.02.1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczpospolitej Polskiej” (Dz.U. Nr 26, poz.235). Ustawę podpisał w 1997 r. prezydent RP A. Kwaśniewski.
Na podstawie ustawy istniejące dziś GŻ mogą się ubiegać o zwrot nieruchomości, które przed 01.09.1939 r. stanowiły ich własność i służyły jako miejsce sprawowania obrzędów kultowych, jako miejsce działalności charytatywno-opiekunczej oraz jako miejsce działalności oświatowo-wychowawczej. Ustawa nakazuje też władzom polskim zwrot nieruchomości skonfiskowanych przez III Rzeszę, a znajdujących się w obszarze tzw. Ziem Odzyskanych - to dość kuriozalne rozstrzygnięcie ustawowe, ponieważ to nie polskie władze tych ziem odbierały Żydom ich własność. Zwrot, rekompensata należne są w naturze lub w postaci wypłaty odszkodowań - wypłacanych z naszych podatków. Art. 33 ustawy mówi, że wnioski o zwrot nieruchomości składane po upływie 5 lat od dnia obowiązywania ustawy nie będą rozpatrywane i jest to jedyna możliwość powstrzymania żydowskich roszczeń.

Własność, nabyta i utrzymywana zgodnie z prawem, to rzecz święta i nikogo nie można jej bezprawnie pozbawiać, choć prawo w Polsce i jego praktyka nie są w tej mierze jednoznaczne i oczywiste zwłaszcza dla Polaków.
Zdumienie budzi jednak fakt, że o zwrot nieruchomości nie występują dawni żydowscy właściciele, czy ich prawni spadkobiercy, ale gminy wyznaniowe. Maja one, co prawda, osobowość prawną, ale ich podstawowa statutowa działalność winna polegać na sprawowaniu kultu religijnego. W wyniku wojennych dramatów żydzi zniknęli z polskiego krajobrazu. Powstaje w związku z tym dość oczywiste pytanie, dlaczego dziś, 50 lat po wojnie, nieliczne i przede wszystkim zrzeszające bardzo niewielu członków, gminy wyznaniowe żydowskie w Polsce występują o zwrot nieruchomości położonych na terenach, których nie zamieszkują już żydzi. Jest to tak samo dziwne zjawisko, jak wmawiany nam polski antysemityzm bez żydów. Czy uprawianie kultu religijnego nasi bracia (judaizm rabiniczny, inaczej talmudyczny, i chrześcijaństwo mają swoje korzenie w judaizmie biblijnym) pojmują jako gromadzenie majątków i nieruchomości? Nie słyszałem o żadnym przypadku, żeby w Niemczech, czy w innych państwach, wspólnoty katolickie domagały się zwrotu swoich dawnych posiadłości położonych na terenach, na których katolików dziś już nie ma. Występuje tam, zwłaszcza w RFN, proces odwrotny - pozbawia się katolików ich własności wykorzystując do tego celu odpowiednio stanowione prawo.

Nie wszyscy wiedzą, że powstałe w 1918 r. Państwo Polskie zostało zmuszone tzw. „Małym traktatem wersalskim” do finansowania żydowskiej kultury, oświaty, szkolnictwa. Postanowienia te dotyczyły z resztą wszystkich państw Europy Środkowej. W międzywojennej Polsce żydowskich właścicieli nowych domów zwolniono z płacenia wszelkich podatków i od ograniczeń w eksmisji lokatorów (A. Doboszyński - „Gospodarka Narodowa”, wyd. II, s. 298). Większość żydowskich nieruchomości przed 01.09.1939 r. była zadłużona hipotecznie. Po 1944 r. żydowsko-komunistyczna władza w Polsce upaństwowiała majątki prywatne i komunalne, w tym i komunalną własność żydowską. Dochodziło do wielkiej korupcji i nadużyć. Żydom, wykorzystującym swoje koligacje, bardzo często udawało się odzyskiwać własne mienie, które przed opuszczeniem Polski sprzedawali Polakom, po czym mienie to komuniści konfiskowali ponownie
(J. Radzikowski, Sąsiadów ciąg dalszy, „Biuletyn IPN”, nr 7, 2006 r. s. 100).

Ustawa w myśl, której Wyznaniowe GŻ mogą odzyskiwać swoje nieruchomości uprzywilejowuje żydowską mniejszość w Polsce, podobno prawie nie istniejącą, a dyskryminuje ludność polską. Ustawę reprywatyzacyjną z dn. 07.03.2001, przywracającą Polakom tylko część ich własności, zawetował prezydent A. Kwaśniewski, ponieważ Skarb Państwa jakoby nie dysponował odpowiednią ilością majątku, a po drugie i może najistotniejsze, ustawa nie uwzględniała żydów, byłych obywateli państwa polskiego. Być może były komunista żydowskiego pochodzenia, A. Kwaśniewski chciał się zrewanżować swoim ziomkom za krzywdy wyrządzone im przez Żydów komunistów.
Mamy, więc prawne kuriozum w myśl, którego niewielka mniejszość może odzyskiwać i gromadzić swoją dawną (często nadaną przez państwo) własność, a rdzenna ludność polska traktowana jest tak samo jak po 1945 r. i nie ma prawa do odzyskania własności. A w obecnych warunkach społeczno-politycznych nie ma też realnych szans na ponowne jej wypracowanie. Dodatkowo bulwersuje fakt, że ewentualne odszkodowania finansowe dla Gmin Żydowskich mają pokrywać polscy podatnicy, a przecież to nie Polacy wprowadzali komunizm i konfiskowali żydowskie nieruchomości, robili to żydowscy komuniści.
Tym niedopuszczalnym brakiem prawnej symetrii w traktowaniu Narodu i mniejszości powinny zająć się Sejm RP oraz Trybunał Konstytucyjny (TK) i wstrzymać obowiązywanie ustawy, która narusza zasadę równego traktowania przez prawo wszystkich obywateli RP. Tylko czy dla członków TK takie pojęcia, jak polska racja stanu, interes narodowy Polaków są zrozumiałe?


Dariusz Kosiur

Od autora:
Artykuł ten wysłałem do Kancelarii Prezydenta RP oraz do klubów parlamentarnych PiS i LPR we wrześniu 2006 r. Odpowiedzi do dziś nie otrzymałem. Nie chce go wydrukować żadna gazeta.
Dnia 08.09.2006 marszałek sejmu, M. Jurek zmienił porządek obrad wprowadzając pod obrady projekt ustawy o zwrocie Żydom 15% wartości ich majątków z przed 01.09.1939 r. Tego samego dnia, 08.09.2006 Sejm RP skierował ten projekt do komisji sejmowej. Już 10.09.2006 prezydent RP, L. Kaczyński chwalił się tą ustawą u naszych najlepszych przyjaciół w Izraelu. Swoją radością z w/w ustawy podzielił się także 18.09.2006 w Nowym Yorku na śniadaniu z zaprzyjaźnioną diasporą żydowską.
Po wizycie w Polsce 27.02.2007 r. Żydów z WJC, żądających wypłaty 65 mld $ odszkodowań za utracone majątki, wśród czynników rządowych powstał projekt wypłaty 20% tej kwoty w naturze (w ziemi), ponieważ budżet RP jest biedny, a Skarb Państwa pusty.


20 Kwi 2009 14:43
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: Własność rzecz święta cz.1
Ta sytuacja moze sie zmienic na korzysc Polski i Narodu polskiego, gdy Polacy zaczna wybierac Polakow na stanowiska i urzedy panstwowe.
W 1996r podczas letniej Olimpiady w Atlancie, USA, Stolzman vel Kwasniewski odbyl podroz do Nowego Jorku i spotkal sie z przedstawicielami gmin zydowskich przy "zamknietych drzwiach".
Byl to jasny i zrozumialy sygnal, ze chodzilo o zwrot mienia zydowskiego, ktore prawnie nie nalezalo sie zydom.
Poza tym zydzi juz dostali odszkodowania od Niemiec Federalnych za utracone mienie i jako ofiary okresu II wojny swiatowej, za fikcyjne "6 milionow zamordowanych zydow" - tak glosila propaganda zyda Stalina.
Tym samym nawet prawo miedzynarodowe nie moze zmusic Polski do wyplacenia zydom odszkodowan, poniewaz Polska nie wywolala wojny - podobny przypadek dotyczyl bankow szwajcarskich, ktore tez nie musialy wyplacac zydom pieniedzy z kont szwajcarskich, lecz ulegly jedynie SZANTAZOWI i naciskom Swiatowego Kongresu Zydow, ktory rzucal grozby pod adresem bankow szwajcarskich.
Tym samym, Polska nie ma zadnego obowiazku wyplacac zydom odszkodowan, a tym bardziej placic za mienie zydowskie jakie rzekomo zydzi pozostawili w Polsce, poniewaz te sprawy regulowala ustawa sejmowa z 1950r.


21 Kwi 2009 20:01
Profil

Rejestracja: 28 Gru 2008 21:11
Posty: 2311
Post Re: Własność rzecz święta cz.1
Inna historia dotyczy trudnosci w odzyskaniu majatku koscielnego, jaka przedstawia ks.M.Piesiur na stronie:
http://74.125.95.132/search?q=cache:UBkdP6tqzpcJ:ekai.pl/wywiad/x16391/ks-piesiur-blokowanie-pracy-komisji-majatkowej-dzialaniem-na-szkode-skarbu-panstwa/+ustawa+rzadowa+o+zwrocie+mienia+zydowskiego+z+1950r&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=ca&client=firefox-a

Kilka uwag o sprawach majatkowych w/g ulotki PRP:
http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_203.pdf


21 Kwi 2009 20:47
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2009 23:23
Posty: 4788
Post Re: Własność rzecz święta cz.1
Podstawowy warunek ktory musi byc spelniony w przypadku "zwrotu" (mowa o kradziezy a nie o zwrocie) mienia , to WERYFIKACJA.
Zaden Zyd nie zdobyl legalnie w Polsce zadnego majatku i jest to fakt niezaprzeczalny.
Drugi istotny punkt w procesie oddawania okupantowi Polskiego majatku, to jest fakt ze Polska po II Wojnie Swiatowej byla zupelnie zniszczona.
Oddawanie Zydom domow w np. Warszawie ktora byla zrownana z ziemia, zakrawa na kpine i osoby trudniace sie tym procederem z ramienia "polskich"? wladz, musza byc surowo ukarane.
To Polacy odbudowywali Polske zniszczona przez Niemcow za Zydowskie pieniadze (wszystkie Wojny byly sponsorowane przez Zydowskich finansistow i niech Oni oddaja pieniadze za spowodowane straty)
Po Wojnie Zydzi z NKWD przejeli nieruchomosci po Polakach ktorych osobiscie zamordowali, czyli jest to mienie zbroczone Polska krwia ktore nie nalezy do Zydow lecz do Polakow.
Wysluchiwanie Zydow powinno byc prawnie zabronione , albowiem pochodza Oni od klamstwa, ktorego Ojcem jest Szatan.
Ewangelia wg. sw. Jana rozdzial 8 werset 44.
Gdyby Zydzi mowili prawde, to najwiekszy autorytet moralny jakim byl zamordowany przez Zydow Jezus Chrystus, nie nazywal by ich "pochodzacymi od klamstwa Dziecmi Diabla"
Nigdy nie slyszalem nawet jednego slowa prawdy wypowiedzianego przez Zyda, zatem roszczenia co do zwrotu czegokolwiek musza byc zawsze szczegolowo zweryfikowane.
Wowczas sie okaze ze to Zydzi Polakom musza oddac doslownie wszystko co posiadaja bo zdobyli to w wyniku przestepstwa lichwy i kradziezy.

_________________
adm


23 Kwi 2009 08:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.